Кафедра Економіки забезпечує постійне оновлення начально-матеріальної бази. Наразі, у навчальній аудиторії № 418 функціонує «Лабораторія соціально-економічної діагностики», яка дає змогу опанувати сучасними програмними продуктами з бізнес-планування (1С, Project Expert) та ринкових досліджень (IBM SPSS Statistics, ОСА).
Презентація лекційних та тренінгових матеріалів здійснюється на сучасному комп’ютерному обладнанні з використанням інтерактивної дошки «GAOKE GK-880H/82S-Z» та мультимедійного проектору «Optoma Х341+».
За підтримки головного партнера кафедри компанії «Miratech» в аудиторії встановлено сучасні комп’ютери, які дозволяють скористатись найбільш сучасними програмними рішеннями для проведення соціально-економічної діагностики розвитку України, галузей та підприємств.
Також в лабораторії соціально-економічних досліджень студенти можуть провести професійні розрахунки прогнозної ефективності та терміну окупності власних бізнес-проектів.
На кафедрі Економіки використовується сучасне програмне забезпечення.
Так, прикладне програмне рішення BAS ERP – це інноваційний продукт, який:
Загальними технологічними й сервісними інноваціями BAS ERP є:
Продукт IBM SPSS Statistics (раніше відомий просто як «SPSS») надає широкі можливості для аналізу даних. Зрозумілий інтерфейс програмного забезпечення включає в себе всі функції управління даними, статистичні процедури і засоби створення звітів для проведення аналізу будь-якого ступеня складності.
IBM SPSS Statistics і продукти IBM SPSS Amos, Sample Power, VizDesigner, Data Collection, Collaboration and Deployment Services утворюють модульний, повністю інтегрований програмний комплекс, що охоплює всі етапи аналітичного процесу:
Інтеграція продуктів IBM SPSS в єдину лінійку дозволяє впевнено працювати, не стикаючись з проблемами переходу від одного програмного продукту до іншого.
Великий вибір процедур в базовому модулі IBM SPSS Statistics дає широкі можливості аналізу даних різних типів. Вбудовані додаткові модулі розширюють аналітичні можливості настільки, наскільки це необхідно.
Фахівці в галузі аналізу даних цінують логічність, продуманість і взаємопов'язаність компонентів програмного забезпечення IBM SPSS.
Також кафедра працює з програмним продуктом ОСА.
ОСА – це програмне забезпечення для обробки та аналізу даних соціологічних та маркетологічних досліджень, що була створена у 2001 році за підтримки Інституту соціології НАН України.
У 2001 році була написана перша версія OCA для Windows. Комп'ютерна складова технології стала використовуватись по всій території України. Маркетингові компанії України використовують технологію системи ОСА у своїй роботі. Поява ПО ОСА якісно змінило зміст курсів з обробки даних в соціології. У 2004 році автори проекту виводять на ринок нову технологію – ОСА New Line.
На платформі ОСА існують наступні програмні технології:
Збір і введення даних:
Робота з даними:
Передача даних замовнику:
Публікація даних в Internet:
Інше:
На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять на тиждень, на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту В2.
Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.
Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.
Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної та наукової роботи студентів.
5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.
Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.
Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:
Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.
На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.
Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.
Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.
На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки кафедри.
Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.
Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.
Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.
На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.
Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.
Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:
В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.
В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:
Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.
Державний університет телекомунікацій
м. Київ, вул. Солом’янська, 7,
тел. 249-25-16