На відміну від інших університетів, підготовка системних аналітиків та бізнес аналітиків в Державному університеті телекомунікацій орієнтована, перш за все, на забезпечення потреб ринку праці в ІТ-фахівцях, здатних розробляти, впроваджувати та супроводжувати інформаційні технології для автоматизації бізнес-процесів та аналізу даних підприємств різних галузей.
Відповідно до компетенцій роботодавців, системний аналітик є постановником завдань, який забезпечує виконання вимог підприємств шляхом розробки, впровадження чи вдосконалення ІТ-систем. Системний аналітик є не тільки керівником проекту з широким світоглядом, але й уміє розробляти та тестувати програмне забезпечення у різних галузях застосування, проводити аналіз інформації з використанням сучасних технологій Big Data, Business Intelligence, Data Science, штучного інтелекту та ін.
Якщо Ви бажаєте отримати омріяну посаду в провідних міжнародних та вітчизняних компаніях світу – вступайте на кафедру Системного аналізу!
Популярність цієї професії постійно зростає – станом на початок 2023 року щомісячна потреба у фахівцях з системного аналізу складає близько 200 вакансій. За останні півроку кількість вакансій збільшилась вдвічі! Про це свідчать дані з сайтів пошуку роботи та аналітичні дані сайту ІТ-співтовариства dou.ua:
Випускники спеціальності 124 «Системний аналіз» є високооплачуваними фахівцями з інформаційних технологій, які необхідні кожному сучасному підприємству. Останніми роками (за даними dou.ua) продовжується стрімке зростання зарплат в ІТ сфері, особливо помітно більше стали отримувати менеджери проектів (Project Manager), спеціалісти з аналізу даних (Data Scientists) та бізнес-аналітики (Business Analyst).
За останні пів року зросли медіанні зарплати практично за всіма спеціалізаціями. Однак, найбільше зросли вони у тих, хто залучений до аналізу продуктів (Product Analyst) і менеджменту проектів (Project Manager). Після падіння зарплатні влітку 2022 року, пов’язаного з військовими діями, дещо вирівнялися зарплати у Data Scientists, бізнес-аналітиків (Business Analyst) і аналітиків даних (Data Analyst). На сьогоднішній день найпопулярніша посада серед аналітиків – це бізнес-аналітик і Product Analyst.
Середня зарплата цих спеціалістів становить наразі $2150 за даними сайту ІТ-співтовариства dou.ua. У початківця (Junior) вона стартує з $1000, а у досвідчених фахівців високого рівня (Senior) – $3550. Медіанна зарплата Product Analyst становить $2550, бізнес-аналітика – $2250, системного аналітика (System Analyst) – $2000, спеціаліста з аналізу даних (Data Analyst) – $1500. Відставання від зарплат системних аналітиків зумовлене насамперед нижчою часткою спеціалістів рівня Senior серед спеціалістів з аналізу даних. Найвищі зарплати аналітикам платять великі компанії, незалежно від спрямування. Насамперед це стосується досвідчених фахівців середнього рівня (Middle+).
Після закінчення навчання наші студенти будуть не просто «теоретиками», а добре підготовленими спеціалістами в галузі інформаційних технологій із знанням базових концепцій бізнесу та системного аналізу. Адже в Державному університеті телекомунікацій на практичне вивчення базових дисциплін відведено 75 % часу, ІТ підготовка починається вже з 1 курсу, а навчально-матеріальна база університету ще у 2020 році визнана найкращою в Україні!
Освітня програма підготовки бакалавра «Системний аналіз» дозволяє опанувати сучасні підходи до аналізу бізнес-процесів та створення інформаційних систем, технології та засоби автоматизації бізнес-процесів, технології Big Data, Data Science, Business Іntelligence та інші. В межах освітньої програми вивчаються мови програмування Java, C++, C#, Python, а також проектування сучасних баз даних та знань з різною архітектурою СУБД, SQL, MySQL.
Освітня програма підготовки магістра «Інтелектуальні системи управління» розвиває перспективні напрями інтелектуального управління складними об’єктами та системами різної природи, застосування методів прийняття рішень за умов багатокритерійності, невизначеності та ризику, методи обробки консолідованої інформації засобами бізнес-аналітики та основи інформаційно-аналітичного моніторингу.
ІТ та аналітичні відділи підприємств різних галузей |
Підприємства, що спеціалізуються на розробці та впровадженні інформаційних систем |
ІТ консалтинг |
---|---|---|
Аналітик, бізнес-аналітик, аналітик вимог; Розробник, адміністратор та аналітик баз даних та баз знань; Керівник відділу інформаційних технологій; Дослідник даних (Data Scientist); Спеціаліст з обробки великих даних (Big Data); Спеціаліст з технологій Business Intelligence; QA-інженер, тестувальник інформаційних систем та програм; Спеціаліст з ІТ-консалтингу Менеджер проектів та інші. |
Ми вчимо тому, що реально потребують роботодавці України, країн ЄС та США на сучасному обладнанні із використанням програмних комплексів останнього покоління, які надані компаніями-партнерами кафедри ОDОО, IBM, EPAM. Навчання студентів проводиться з урахуванням вимог наших партнерів – потенційних роботодавців: ODOO Україна, Oracle, Центральний державний електронний архів України, Інститут проблем штучного інтелекту, Soft.UA, Центр Бізнес-технологій, Lifecell, Київстар, Укртелеком, EPAM, Інститут освітньої аналітики, та інших компаній-партнерів кафедри, з якими укладено договори про співпрацю.
Навчання на спеціальності Системний аналіз в Державному університеті телекомунікацій ґрунтується на:
Для отримання компетенцій роботодавців кафедра тісно співпрацює з компаніями-партнерами та регулярно проводить моніторинг потреб ринку вакансій:
Під час навчання Ви отримуєте саме ті знання та навички, які потребують майбутні роботодавці! На рисунках наведено приклади посад, вимоги до цих посад від реальних компаній-роботодавців та відповідні дисципліни, в яких студенти можуть опанувати необхідні теоретичні знання та практичні навички.
Кожна сучасна успішна компанія потребує таких працівників, які відмінно все знають теоретично та відмінно вміють все робити практично.
Теоретична підготовка проводиться враховуючи останні досягнення науки і розвиток технологій:
По кожній темі навчальних дисциплін проводиться лекція, практичне заняття та лабораторне заняття. Лектор наприкінці лекції надає перелік питань для опрацювання студентами при самостійній підготовці до практичних і лабораторних занять за темою, викладеною в лекції. Це дозволяє отримати студентам кафедри Системного аналізу відмінну теоретичну підготовку.
На вимогу компаній-партнерів при підготовці бакалаврів та магістрів за спеціальністю Системний аналіз обов’язкова теоретична підготовка за дисциплінами кафедри складає до 50% навчальних занять, практична підготовка становить не менше 50% навчальних занять та проводиться з використанням сучасного обладнання, програмного забезпечення та програмно-апаратних комплексів.
Освітня програма підготовки бакалавра включає 3312 години аудиторних занять. З них практичних, лабораторних та семінарських занять – 2326 годин. Таким чином, частка практичної підготовки становить 70%.
Під час практичних та лабораторних занять студенти закріплюють теоретичні знання та набувають навичок, необхідних для подальшої роботи.
Навчальний процес на кафедрі системного аналізу забезпечують 1 докторант та 2 кандидати наук, які є фахівцями в галузі інформаційних технологій, аналізу даних та автоматизації бізнес-процесів.
До лекційних, практичних та лабораторних занять на кафедрі системного аналізу активно залучаються фахівці-практики, які мають великий досвід роботи в комерційній розробці інформаційних технології та програмного забезпечення. Частка таких викладачів, що мають практичний досвід та можуть поділитися ним зі студентами, постійно зростає. Це дозволяє суттєво підвищити якість теоретичного та практичного навчання студентів.
Базовою аудиторією для підготовки фахівців за спеціальністю Системний аналіз є навчальна лабораторія з вивчення програмних продуктів компаній ODOO, IBM кафедри системного аналізу.
Навчальна лабораторія обладнана сучасними комп'ютерами і містить 26 робочих місць для студентів та обладнане мультимедійними засобами місце викладача. В аудиторії використовується програмне забезпечення від компаній партнерів odoo, Oracle, IBM DB2 та програми з вільною ліцензією Visual Studio, MySQL, InterSystems Cache, ARIS Express, IBM SPSS Statistics, Python.
Це дозволяє в повному обсязі надати студенту кафедри системного аналізу практичні вміння і навики по спеціальності.
В аудиторії проводяться практичні та лабораторні заняття з фахових дисциплін, що викладаються на кафедрі, а саме:
Технічне та програмне забезпечення, встановлене в навчальній лабораторії, дозволяє студентам:
Використання навчальної лабораторії дозволяє в повному обсязі забезпечити практичне навчання студента відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри.
Кафедрою системного аналізу укладено договори про співпрацю з компаніями, потенційними роботодавцями, а саме:
З іншими компаніями-партнерами кафедра співпрацює з метою проведення практик студентів, наукових заходів, конференцій та оновлення вмісту освітніх програм і дисциплін. Серед таких компаній:
Співпраця з провідними ІТ-компаніями забезпечує організацію і проведення практик та стажування студентів у робочих умовах на сучасному обладнанні із використанням найсучасніших програмних комплексів. Виконуючи завдання на практиці, студенти можуть продемонструвати свій рівень підготовки потенційному роботодавцю, що відкриває можливості для їх подальшого працевлаштування.
Сертифікація дозволяє студентам здобувати знання, уміння та навички, необхідні для швидкого працевлаштування на престижні IT-посади у компаніях-вендорах. Сертифікат IT в першу чергу потрібен для пошуку роботи та просування по кар'єрних сходах. Він виділяє здобувача серед інших претендентів на посаду, надає кандидату на вакансію додаткові переваги.
Сертифікати, які отримують наші студенти, надають право отримати перше високооплачуване робоче місце, яке зможе забезпечити їх незалежне фінансове майбутнє.
Договори з компаніями-партнерами кафедри та університету ІВМ, Oracle, Hewlett Packard, Cisco, InterSystems Cache, Life дозволяють студентам отримати сертифікати, як в межах навчального процесу студенти та к и поза ним.
Найкраща в Україні навчально-матеріальна база, висока кваліфікація викладацького складу, впровадження інноваційного змісту навчання в основі якого посилена практична підготовка та врахування вимог компаній-партнерів – все це забезпечує стабільно високий інтерес до спеціальності Системний аналіз в Державному університеті телекомунікацій.
Кількість вступників на спеціальність Системний аналіз в Державному університету телекомунікацій постійно зростає.
Умови вступу на Спеціальність 124 «Системний аналіз»:
Умови вступу:
Курс, освітній рівень |
БЮДЖЕТ або КОНТРАКТ |
Кількість місць для вступу |
|
---|---|---|---|
бюджет |
контракт |
||
1 курс, бакалавр на базі повної загальної середньої освіти |
10 |
50 |
|
2, 3 курс, бакалавр на базі диплому молодшого спеціаліста |
- |
2 курс – 26 місць 3 курс – 18 місць |
|
1 курс, магістр |
- |
60 |
Вартість навчання за спеціальністю 124 на контрактній формі визначається політикою університету і є найнижчою серед столичних закладів вищої освіти.
Вартість навчання за кошти юридичних та фізичних осіб за семестр в Державному університеті телекомунікацій на спеціальність Системний аналіз є значно меншою у порівнянні з іншими університетами Києва.
Вартість навчання |
бакалавр денна форма |
магістр денна форма |
8 650 |
10 075 |
З питань щодо наведеної інформації
звертайтесь до завідуючої кафедрою
Гордієнко Тетяни Богданівни
моб. (097) 177-57-43 (Veber, Telegram)
або пишіть на електронну адресу:
t_gord@hotmail.com
ПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ
На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять на тиждень, на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту В2.
Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.
Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.
Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної та наукової роботи студентів.
5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.
Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.
Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:
Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.
На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.
Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.
Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.
На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки кафедри.
Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.
Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.
Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.
На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.
Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.
Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:
В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.
В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:
Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.