Кафедра Системного аналізу

Дипломування
Вакансії кафедри системного аналізу

Навчальні дисципліни

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "124 Системний аналіз" кафедри Системного аналізу та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

ПІДГОТОВКА БАКАЛАВРІВ

Метою освітньої програми за спеціальністю 124 Системний аналіз є підготовка фахівців в галузі інформаційних технологій, які мають теоретичні знання, практичні уміння та навички по вирішенню складних проблем в різноманітних сферах із використанням методів та засобів системного аналізу.

Принциповою відзнакою освітньої програми є реалізація Стратегії розвитку Університету та підвищення конкурентоспроможності випускників на ринку праці шляхом впровадження інноваційного змісту навчання та створення потужної матеріально-технічної бази університету, а саме:

• збільшення практичної складової навчання,
  • залучення представників роботодавців до освітнього процесу,
  • підвищення рівня знань іноземної мови,
  • забезпечення умов підготовки здобувачів вищої освіти шляхом удосконалення існуючої матеріально-технічної бази,
  • організації проведення практик (ознайомча, виробнича та переддипломна) на фірмах-партнерів з можливістю подальшого працевлаштування випускників.

Обов’язкові дисципліни дозволяють здобути студентам компетенцій, які спрямовані на використання можливостей сучасних телекомунікаційних та інформаційних технологій, як в процесі навчання, так і у повсякденному житті, на уміння працювати в команді і з командою, вміння відкрити та вести власний бізнес, оволодіння перспективами розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, що дозволить майбутньому фахівцю йти у ногу з життям та відповідати сучасним запитам розвитку суспільства.

ЦИКЛ ДИСЦИПЛІН ЗАГАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ:

1. Ділові комунікації
  2. Економіка підприємства
  3. Філософія
  4. Іноземна мова*
  5. Вища математика
  6. Групова динаміка та комунікації
  7. Додаткові розділи вищої математики
  8. Прикладні математичні методи системного аналізу
  9. Дискретні структури
  10. Соціально-екологічна безпека життєдіяльності
  11. Засади відкриття власного бізнесу
  12. Основи менеджменту та управління персоналом

ЦИКЛ ДИСЦИПЛІН ПРОФЕСІЙНОЇ ТА ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ:

1. Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів
  22. Переддипломна практика
  23. Кваліфікаційна робота

КУРСОВІ ПРОЕКТИ (РОБОТИ)

ЦИКЛ ДИСЦИПЛІН ВІЛЬНОГО ВИБОРУ СТУДЕНТІВ ЗА РЕКОМЕНДАЦІЄЮ КАФЕДРИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ

3 семестр

4 семестр

5 семестр

6 семестр

7 семестр

8 семестр

ПІДГОТОВКА МАГІСТРІВ

Головною метою освітньо-професійної програми рівня «магістр» «Інтелектуальні системи управління» за спеціальністю 124 Системний аналіз є підготовка професіоналів, здатних розробляти і застосовувати методи і засоби системного аналізу для прогнозування поведінки, проектування, управління складними системами, та для проектування систем підтримки прийняття рішень на основі методології системного аналізу та з використанням методів та засобів штучного інтелекту, сучасної теорії інтелектуальних систем управління.

Програма спрямована на забезпечення загальних та спеціальних (фахових) компетентностей за спеціальністю 124 «Системний аналіз», в тому числі, визначених на основі аналізу сучасного стану ринку праці та вимог до вакансій потенційних роботодавців в сфері розробки, впровадження та супроводу інтелектуальних систем управління. Освітня програма передбачає поглиблене вивчення методів системного аналізу в задачах розробки, дослідження і застосування сучасних інтелектуальних систем управління об'єктами і процесами різної природи. Додатково містить наукову та педагогічну складові.

Програма розвиває перспективні напрями інтелектуального управління складними об’єктами та системами різної природи, особливо в умовах наявності невизначеностей, конфліктів та ризиків.

Програма передбачає:

• збільшення практичної складової навчання;
  • підвищення рівня знань іноземної мови шляхом викладання окремих тем дисциплін англійською мовою;
  • співпрацю з фахівцями-практиками в галузі розробки, впровадження та супроводу інтелектуальних систем управління шляхом їх залучення до навчального процесу у форматі проведення відкритих лекцій, семінарів, практичних занять тощо, викладання окремих освітніх компонент чи модулів освітніх компонент, формування навчальних практичних кейсів на основі реальних задач, спільної науково-дослідної роботи;
  • забезпечення умов підготовки здобувачів вищої освіти  у реальному середовищі майбутньої професійної діяльності для набуття відповідних компетенцій, шляхом організації проведення практик із використанням матеріальної та інформаційної баз фірм-партнерів.

Випускники можуть працювати в наукових, освітніх, аналітичних, ІТ та інших установах і підрозділах на посадах, що вимагають застосування методів системного аналізу.

Викладання проводиться державною мовою. Іноземною мовою (англійською) проводиться викладання окремих тем дисциплін, які формують загальні та спеціальні (професійні) компетентності. Проблемно-орієнтоване навчання, яке доповнюється практичними кейсами з реальних задач ІТ-галузі, спрямовано на засвоєння знань, умінь і навичок для подальшого застосування у практиці. Основними способами передачі змісту освітньої програми є проведення лекцій, практичних, лабораторних занять, консультацій, тестування, науково-педагогічна, науково-дослідна та переддипломна практики. За можливості використовуються методи викладання, що передбачають розвиток soft-skills, як-от презентації студентів, розв’язання ситуативних завдань, командні форми роботи, в тому числі, ділова гра, мозковий штурм тощо.

ЦИКЛ ДИСЦИПЛІН ЗАГАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ

ЦИКЛ ДИСЦИПЛІН ПРОФЕСІЙНОЇ ТА ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою