XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій
Кафедра Документознавства та інформаційної діяльності

Методична робота

Загальна інформація
Інноваційний зміст навчання
Навчальні дисципліни
Дистанційне навчання
Викладацький склад
Наукова діяльність
Видавнича діяльність
Робота зі студентами
Новини та подіі
Контактна інформація
Бібліотека
Запрошуємо на навчання
Матеріальна база
Конференції та семінари
Методичні рекомендації
Практика
Освітньо-професійні програми
Публічне обговорення освітньо-професійних програм
Отримати консультацію
Відгуки студентів та випускників
Відгуки роботодавців
Партнери кафедри
Підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників
Академічна доброчесність

Методична робота

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2023 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "029 - Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" кафедри Документознавства та інформаційної діяльності та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Обирайте 

"Документознавство та інформаційна діяльність"

та "Iнформаційна аналітика та зв'язки з громадськістю"

Методична робота повинна забезпечити відповідність змісту, форми викладання та спрямованості кожної навчальної дисципліни вимогам навчального плану.

Тому мета методичної роботи кафедри – вдосконалення викладання навчальних предметів і проведення заходів щодо підвищення педагогічної майстерності викладачів.

Основними завданнями методичної роботи кафедри є:

  • оптимізація структури та змісту навчальних дисциплін;
  • вдосконалення методики проведення навчальних занять;
  • підвищення науково-педагогічної кваліфікації викладачів кафедри;
  • виконання наукових робіт і проведення педагогічних (методичних) експериментів;
  • розвиток навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення навчальних занять.

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ МЕТОДИЧНИХ СЕМІНАРІВ НА 2019/2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ МЕТОДИЧНИХ СЕМІНАРІВ НА 2020/2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ МЕТОДИЧНИХ СЕМІНАРІВ НА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Діяльність професорсько-викладацького складу кафедри відповідає останнім вимогам, що висуваються у сфері освіти та науки.

На кафедрі розроблені і створені навчально-методичні комплекси з усіх дисциплін, викладання яких забезпечують викладачі. Навчальний процес з дисциплін кафедри забезпечений необхідним мінімумом підручників і навчальних посібників з загального фонду бібліотеки університету.

Викладачами кафедри розробляються навчально-методичні посібники з урахуванням тематики проведених занять і передбачених робочою програмою вимог. За останні 2 роки підготовлено, апробовано і впроваджено в навчальний процес понад 70 навчально-методичних розробок та навчальних посібників.

На кафедрі розроблені розгорнуті тематичні плани занять та плани практичних занять, створено методичне забезпечення інноваційних методів навчання за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (зокрема, метод проектів, розробки практичних занять з використанням мультимедійних засобів, методичні рекомендації щодо використання програми Power Point в навчальному процесі).

Викладачі кафедри активно впроваджують у навчальний процес нові методи, форми і засоби навчання (наприклад, комунікативні завдання, методи «мозкової атаки», ділової гри, рефреймінгу і т.д.) Результатом цієї діяльності є високий методичний рівень відкритих занять, позитивні оцінки роботи викладачів при проведенні педагогічного контролю.


Відкрите практичне заняття із навчальної дисципліни “Спічрайтинг та риторика” на тему: “Особливості побудови публічного виступу”. Викладач: доц. Сидоренко Т. М.
 

Викладачі кафедри систематично працюють над вдосконаленням методів контролю засвоєння навчальних матеріалів (тестування, розробка контрольних завдань та екзаменаційних матеріалів), оптимізації завдань для самостійної роботи та ін.

У рамках проведення науково-дослідницької практики проводяться науково-методичні семінари. Окрім викладачів та здобувачів вищої освіти, до заходів запрошуються партнери кафедри, стейкхолдери, випускники.


Обговорення актуальних проблем документаційного забезпечення управління у рамках методичного семінару «Сучасні тенденції нормативно-правового регулювання архівної справи та документаційного забезпечення управління»
 


Партнери, стейкхолдери, випускники кафедри під час роботи на методичному семінарі «Сучасні тенденції нормативно-правового регулювання архівної справи та документаційного забезпечення управління»
 


Проведення онлайн методичного семінару «Сучасні тенденції нормативно-правового регулювання архівної справи та документаційного забезпечення управління»
 

Протягом останніх двох років викладачами кафедри було підготовлено та систематизовано великий фонд мультимедійних матеріалів, що активно використовуються в рамках навчального процесу зі студентами університету. На сьогодні всі наявні на кафедрі в електронному вигляді презентаційні матеріали систематизовані і включені до навчально-методичних комплексів.

Традиційним у роботі кафедри документознавства та інформаційної діяльності стало проведення методичного семінару, який є одним із профілів кваліфікованого поширення методично-педагогічних знань. Систематична участь викладачів у роботі такого семінару вважається однією з форм підвищення кваліфікації. 


   Проведення методичного семінару з викладачами кафедри з питань дистанційного навчання
 

Науково-технічний прогрес, сучасний ринок праці, реформаторські віяння в освітній галузі вимагають відповідних підходів у формуванні сучасного фахівця, оновлення змісту і форм організації навчання, що зумовлює потребу в систематичному вдосконаленні методів та форм підготовки, перепідготовки, стажування, підвищення кваліфікації викладачів вищих закладів освіти.

Розуміючи актуальність окресленої проблеми та з метою осучаснення навчального процесу, викладачі кафедри документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій успішно проходять курси підвищення кваліфікації у різних закладах та установах:

  • Центрі комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс»,
  • Українському науково-дослідному інституті архівної справи та документознавства (відділ документознавства);
  • Навчально-науковому інституті неперервної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова за спеціальністю «Інноватика у викладанні дисциплін інформаційно-документного циклу»;
  • Державній архівній службі України;
  • Українському науково-дослідному інституті архівної справи та документознавства (УНДІАСД);
  • Національному університеті «Києво-Могилянська академія», кафедра зв’язків з громадськістю,
  • Київських державних курсах іноземних мов,
  • Національній академії педагогічних наук України,
  • Центральному інституті  післядипломної освіти, НАПН України.
  • Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», а також
  • Куявському університеті у Влоцлавеку (Республіка Польща),
  • Університеті Менделя в Брно (Чеська республіка);
  • National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu (Польша).

Проведення методичних семінарів є одним із профілів кваліфікованого поширення методико-педагогічних знань. В цій царині на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності активно проводиться методична робота, відповідно до затвердженого графіку.

На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять  на тиждень,  на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту  В2.

Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.

Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.

Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної  та наукової роботи студентів.

5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.

Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.

Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:

  • програм академічної мобільності;
  • розвитку спільної науково-дослідної діяльності

Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.

На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.

Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.

Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.

На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.

Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки  кафедри.

Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.

Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.

Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.

На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.

Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.

Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.

Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:

  • на 2-му курсі – ознайомчої;
  • на 3-му курсі – виробничої;
  • на 4-му курсі – переддипломної.

В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.

В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:

  • Комп’ютерні науки та інформаційні технології;
  • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність;
  • Маркетинг;
  • Системний аналіз;
  • Публічне управління та адміністрування;
  • Інженерія програмного забезпечення;
  • Економіка;
  • Інформаційні системи та технології;
  • Комп’ютерні науки;
  • Мобільні та відеоінформаційні технології;
  • Штучний інтелект;
  • Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем;
  • Технології цифрового розвитку.

Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.

Шановні абітурієнти!
Розпочато формування списків бажаючих навчатись на кафедрі Документознавства та інформаційної діяльності в 2023 році!
Якщо Ви мрієте в цьому році поступити на навчання - прошу Вас надіслати на особистий телефон завідувача кафедри (063) 505-06-28 повідомлення:
Я, Прізвище Ім'я По батькові, мобільний номер телефону, бажаю поступити навчатись на Вашу кафедру.
Всі абітурієнти отримають персональну консультацію з питань вступу у 2023 році на обраній кафедрі від завідувача кафедрою!
Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись




Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
  Україна, 03680, м. Київ,
  вул. Солом'янська, 7, каб. 411
тел.: (063)505-06-28, (099)428-30-46
E-mail: vtm76@ukr.net

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 9 118