Стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій та комунікативних суспільних практик висуває у якості значущого виклику сучасній науці необхідність швидкого обміну новою інформацією та новими знаннями, що детермінує формування новітніх фундаментальних цінностей та відповідальної поведінки наукової і студентської спільноти в освітньому просторі університету.
Проблеми якісної освіти та професіоналізму, академічної доброчесності та плагіату активно обговорюються наразі у і світових наукових дискурсах.
АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ – це сукупність етичних принципів та правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання з метою забезпечення довіри до результатів навчання.
Академічна доброчесність є необхідною для освітян, якщо вони хочуть досягнути успіхів у своїй праці. Викладачі, студенти і представники адміністрації ДУТ дотримуються принципів академічної доброчесності, оскільки вони розуміють, що цілей викладання, навчання та наукового дослідження можна досягнути лише в академічному середовищі, яке підтримує етичні стандарти.
У Державному університеті телекомунікацій в освітній процес впроваджено Кодекс Академічної доброчесності ДУТ, який має на меті забезпечення якості вищої освіти та освітньої діяльності, формування високої академічної культури, підвищення позитивного іміджу й ділової репутації Університету у вітчизняному та європейському освітньому просторі.
Для поширення академічних знань і практичних навичок з основних принципів доброчесності на кафедрі Економіки організуються тренінги, семінари, конференції. Куратори навчальних груп під час кураторських годин проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо важливості підтримання та неприпустимості порушення норм академічної доброчесності.
В Університеті проводиться щорічний моніторинг академічної доброчесності учасників освітнього процесу. Для заповнення анкети «Дотримання академічної доброчесності та етичних норм в Державному університеті телекомунікацій» необхідно перейти за наступним посиланням:
В Державному університеті телекомунікацій постійно працює Комісія з питань академічної доброчесності під керівництвом проректора з наукової роботи, доктора технічних наук, професора Беркман Любові Наумівни.
Кафедра економіки відповідально ставиться до норм та принципів академічної культури і доброчесності та популяризує їх серед університетської спільноти. Всі учасники освітнього процесу підписують Декларації про академічну доброчесність.
Поважаючи академічні цінності й підтверджуючи виконання правил і принципів академічної доброчесності, студенти та викладачі кафедри Економіки своєчасно надають свої курсові і кваліфікаційні роботи та наукові розробки для перевірки на плагіат, яка здійснюється відповідно до Інструкції з перевірки на академічний плагіат наукових робіт, кваліфікаційних робіт, учбово-методичних матеріалів здобувачів вищої освіти, наукових і науково-педагогічних працівників ДУТ з використанням технічних засобів.
Шановні студенти!
Пам’ятайте, що всі учасники освітнього процесу повинні дотримуватись етичних принципів і норм академічної доброчесності, й нести відповідальність за їх порушення!
Якщо у Вас виникли проблеми, Ви маєте можливість скористатись електронною поштою довіри для письмового звернення для вирішення конфліктних ситуацій (у тому числі пов’язаних з корупцією, дискримінацією тощо).
На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять на тиждень, на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту В2.
Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.
Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.
Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної та наукової роботи студентів.
5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.
Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.
Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:
Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.
На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.
Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.
Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.
На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки кафедри.
Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.
Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.
Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.
На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.
Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.
Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:
В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.
В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:
Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.
Державний університет телекомунікацій
м. Київ, вул. Солом’янська, 7,
тел. 249-25-16