Прорив у квантовій комунікації і як це пов’язано з освітнім процесом

15:42, 22-04-2022

Вчені-фізики європейської дослідницької лабораторії компанії Toshiba оголосили про першу демонстрацію квантової комунікації через волоконно-оптичний кабель довжиною понад 600 кілометрів. Такий прорив дозволить забезпечити передачу захищеної інформації на великі відстані між містами.

Одна з найбільших проблем при створенні квантового інтернету – глобальної мережі квантових комп'ютерів, з'єднаних комунікаційними лініями – передавання даних по довгих оптичних каналах. Адже навіть невеликі зміни в умовах навколишнього середовища викликають розширення або скорочення волокон, що призводить до виникнення перешкод.

Що зробили у Toshiba?

Від квантового інтернету очікують не лише надшвидких рішень різноманітних проблем, а й підвищеної надійності зв'язку. Розробкою таких систем зайняті великі проєкти в ряді країн, включаючи США, Китай і ЄС.

Фахівці-фізики компанії Toshiba продемонстрували передачу квантових бітів на рекордно велику відстань за допомогою "двосмугової" технології стабілізації. Це означає, що для мінімізації фазових коливань посилають два оптичних опорних сигнали з різною довжиною хвилі.

• Перша довжина хвилі використовується для скасування коливань, які швидко змінюються.
  • Друга – з тією ж довжиною, що і оптичні кубіти — використовується для тонкої настройки фази.

Після застосування цього методу вчені змогли зберегти фазу квантового сигналу постійною, навіть після того, як він пройшов сотні кілометрів по оптоволокну.

Метод двосмугової стабілізації призначений для використання в системах дальнього зв'язку Quantum Key Distribution (QKD). Комерційні системи QKD зазвичай не перевищують 200 кілометрів. Але, починаючи з 2018 року, вчені-фізики компанії Toshiba запропонували збільшити дальність дії і поступово дійшли до рекордних 600 кілометрів.

В нашому Державному Університеті Телекомунікацій навчають студентів на основі найсучасніших досягнень науки і технологій в сфері передачі інформації та її захисту для того, щоб наші випускники – майбутні спеціалісти цієї галузі зв’язку змогли спокійно опановувати такі технології квантової комунікації, що прийдуть на зміну існуючим.

ЗАПРОШУЄМО МАЙБУТНІХ АБІТУРІЄНТІВ ДО ВСТУПУ НА НАВЧАННЯ В ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ!