XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Ні плагіату чи академічна доброчесність на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності

08:11, 28-04-2022

Час летить швидко, і вже незабаром завершення такого непростого навчального року. Здобувачі вищої освіти кафедри документознавства та інформаційної діяльності не лише навчаються онлайн, а й опрацьовують наукові джерела, узагальнюють і демонструють результати своїх досліджень під час написання курсових та кваліфікаційних робіт. Обов’язковою вимогою відповідно до ЗУ «Про вищу освіту», Кодексу академічної доброчесності Національного агентства є дотримання академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин.

Академічна доброчесність – це етична складова навчального процесу для забезпечення довіри до результатів навчання та наукових досягнень.

Дотримання академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин здобувачами освіти під час написання наукової роботи передбачає:

  • самостійне виконання завдань кваліфікаційного (курсової чи інших подібних видів робіт) дослідження відповідно до складеного та узгодженого з керівником змісту;
  • обов’язкове посилання на джерела інформації в разі використання запозичених ідей, тверджень, відомостей;
  • дотримання норм законодавства про авторське право;
  • надання достовірної інформації про результати своїх досліджень, наукової діяльності.
  • Порушенням академічної доброчесності вважається:
  • академічний плагіат – це надання, оприлюднення, повне або часткове, наукових результатів, що взяті в інших та видані як власні; відтворення опублікованих текстів без вказівки авторства; формою академічного плагіату є також самоплагіат;
  • фабрикація – фальсифікація результатів досліджень, посилань або будь-яких інших даних;
  • обман – надання явно неправдивої інформації щодо власної діяльності;
  • списування – використання без відповідного дозволу зовнішніх джерел інформації;
  • хабарництво – надання або пропозиція щодо надання грошових коштів, майна чи послуг матеріального чи нематеріального характеру з метою отримання неправомірної вигоди у освітньому процесі.

 

За порушення академічної доброчесності здобувачі вищої освіти можуть бути притягнуті до такої академічної відповідальності:

  • недопуск до захисту кваліфікаційної роботи та, відповідно, ще один рік навчання;
  • відрахування з університету.

Дізнатися більше щодо академічної доброчесності можна на офіційній сторінці сайту Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти https://naqa.gov.ua

Документальним підтвердженням дотримання вимог академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин студентами кафедри документознавства та інформаційної діяльності слугує звіт подібності, згенерований Системою виявлення та запобігання плагіату щодо роботи.

Сподіваємося, що наші здобувачі вищої освіти, як і завжди, будуть дотримуватись усіх правил академічної доброчесності, відповідально поставляться до оформлення цитувань та покликань; вчасно завершать написання кваліфікаційних робіт, у чому їм обов’язково допоможуть наукові керівники й фахівці кафедри.

Тримаймося разом! Бережіть себе! Будьте в безпеці!

Рухаймося вперед до перемоги!

Переглядів: 1 870