XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Провідний психолог ДУТ про синдром відкладеного життя

09:11, 06-05-2022

В умовах сьогодення все більш поширеним стає синдром відкладеного життя, тож дана стаття буде присвячена саме цій темі.

Синдром відкладеного життя (СВЖ) — це певний стан, за якого людині здається, що зараз вона начебто не живе. СВЖ – це не захворювання, а скоріше захист від тривоги, труднощів при ухваленні рішень та відтермінування.

Важливо ще й розуміти, що СВЖ це не прокрастинація, є тотальна різниця між лінню, депресією та синдром відкладеного життя. Усі ці три компоненти є абсолютно різними. Лінь — це сигнал про те, що людина не має мотивації й не бачить сенсу в роботі, яку виконує, наприклад. В депресії людина не просто відкладає роботу на потім, а не може планувати свої справи.

У сьогоднішніх умовах синдром відкладеного життя проявляється гостріше та сильніше. Кожен із нас чекає завершення війни. Більшість людей вважає, що слід перечекати місяць-два або ж рік. Ті, хто виїхали із країни, очікують, що повернуться і тоді заживуть як раніше. Проте життя вже є, тому треба вже жити на максимум та намагатися не відкладати свої справи на потім. Необхідно почати робити хоч щось для досягнення омріяного та для втілення змін.

Намагайтесь не відкладати те, що ви вже можете зробити. Якщо зараз ви маєте можливість відвідувати кав'ярні  — сміливо робіть це; влаштуватись на роботу  —  а чому ні; переглянути фільм  —  спробуйте; більше волонтерити  — також хороша ідея.

Пригадайте, що приносило вам задоволення в мирні часи? Що було вашим ресурсом? На сьогоднішній день ми часто забуваємо про буденні речі та справи, проте раніше вони мали надзвичайну цінність для нас! Дозвольте собі проживати кожен день яскраво (наскільки це можливо). Це складно, але можливо!

З турботою про Вас!

Адамюк Діана Сергіївна

Провідний психолог

Переглядів: 1 434