Психологічна підтримка для постраждалих від сексуального насильства під час війни

11:36, 05-07-2022

Згідно з наказом МОН №1/6885-22 від 22.06.2022, вбачаємо за необхідність проінформувати студентів про психологічні аспекти щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному зі збройною агресією російської федерації на території України:  https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/62b/46c/250/62b46c2509779036764979.pdf.

Російські військові скоювали та скоюють сексуальне насилля щодо українських жінок, чоловіків, дітей і людей похилого віку. Це є військовим злочином, порушенням законів та звичаїв війни.

Зґвалтування — це один із найбільш травматичних досвідів, який тільки людина може витримати. Бо, окрім фізичного болю, у більшості культур є окрема стигма сорому щодо зґвалтованих.

Сексуальне насильство як воєнний злочин – це не лише зґвалтування. До сексуального насилля також належать:

• погрози та спроби зґвалтування;
  • каліцтво статевих органів;
  • тортури сексуального характеру;
  • примус до спостереження за сексуальним насильством над іншими людьми;
  • примусове оголення;
  • примусове утримання чоловіків та жінок в одному приміщенні, тощо.

Для постраждалої/го від сексуального насилля важливо пам’ятати 3 правила:

• Ви не винні!
  • Це зробив з вами ґвалтівник.
  • Важливо якнайшвидше відновити своє психічне здоров’я.

Міністерство освіти і науки України також пропонує для використання кращі практики психолого-педагогічного супроводу та підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнних дій і збройних конфліктів, надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства та торгівлі людьми за покликанням: https://imzo.gov.ua/psyholohichnyj-suprovid-ta-sotsialno-pedahohichnarobota/materialy-dlia-vykorystannia-v-roboti-pid-chas-voiennykh-diy/krashchipraktyky-psykholoho-pedahohichnoho-suprovodu-ta-pidtrymky-uchasnykivosvitn-oho-protsesu-v-umovakh-voiennykh-diy-i-zbroynykh-konfliktiv-nadanniasotsial-no-psykholohichnoi-dopomohy-postrazhda/

Якщо ви потребуєте консультації для уточнення інформації з даної теми, звертайтесь до соціального відділу нашого університету (кабінет 313).

Адамюк Діана Сергіївна
Провідний психолог