Торгівля людьми: коротко про важливе

13:40, 17-08-2022

Однією з актуальних проблем сучасного світу є торгівля людьми.

Серед основних причин поширення торгівлі людьми в Україні експерти встановлюють такі:

• Важке економічне становище громадян і безробіття;
  • Недостатня поінформованість про можливості працевлаштування за кордоном, незнання міграційного законодавства;
  • Недостовірне подання інформації про життя за кордоном;
  • Попит на дешеву робочу силу в країнах призначення;
  • Активна діяльність злочинних угруповань і недостатнє переслідування торговців людьми;
  • Насильство в родині.

Найчастіше жертв залучають до наступних сфер діяльності:

• Домашнє господарство (хатні робітниці);
  • Сфера обслуговування (продавці, покоївки, офіціантки);
  • Промисловість і будівництво (робітники);
  • Догляд за особами похилого віку, хворими;
  • Сфера розваг (танцівниці);
  • Сільське господарство (збирання врожаю);
  • Консумація;
  • Секс-бізнес;
  • AU PAIR;
  • Одруження.

У 1998 році Україна встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. Покарання за цей вид злочину передбачено у статті 149 Кримінального кодексу.

Відповідно до законодавства, торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію в межах України або за кордоном, зателефонуйте за номером 0-800-505-501 або 527.

На «гарячій лінії» надають юридичні, психологічні та інформаційні консультації з питань попередження та протидії торгівлі людьми, безпечного виїзду за кордон та захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів.

Якщо ви потребуєте консультації для уточнення інформації з даної теми, звертайтесь до відділу з питань соціальних та навчальних проблем студентів (кабінет 313).

Адамюк Діана Сергіївна

Провідний психолог