Викриття кіберполіцією схеми прихованого переправляння грошей з РФ

08:58, 31-08-2022

На Хмельниччині троє мешканців Київської області створили мережу анонімних інтернет-платформ, через які приймали «замовлення» на купівлю, продаж чи обмін електронних грошей з небанківських заборонених платіжних систем російської федерації.

За оперативними даними, схему використовувала ворожа агентура, отримуючи гроші від своїх російських кураторів на проведення підривної діяльності проти України. У протиправній діяльності фігуранти використовували заборонені в Україні електронні платіжні системи та мережу ботоферм.

Наразі правоохоронці встановлюють інших осіб, причетних до організації нелегального фінансового трафіку. Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) ККУ. За скоєне їм загрожує від 10 до 15 років ув’язнення.