XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Науково-практична лекція на кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки

12:55, 12-09-2022

Нещодавно розпочався новий навчальний рік. Кафедра Інформаційної та кібернетичної безпеки Державного університету телекомунікацій проводить активну підготовку молоді до роботи у сфері кібербезпеки. 9 вересня 2022 року, в рамках науково-педагогічної практики, студентка 6-го курсу - Анна Олександрівна Бойко прочитала вступну лекцію для здобувачів освіти 2-го курсу Навчально-наукового інституту Захисту інформації з одного з основних предметів – «Захист від шкідливого програмного забезпечення».

Шкідливе програмне забезпечення – це будь-яка програма чи файл, які навмисно завдають шкоди комп’ютеру, мережі чи серверу. Майбутній магістр розкрила студентам класифікацію та типи шкідливого програмного забезпечення. Типи зловмисного програмного забезпечення включають комп’ютерні віруси, хробаки, троянські програми, програми-вимагачі та шпигунські програми. Ці шкідливі програми викрадають, шифрують і видаляють конфіденційні дані; змінюють або викрадають основні обчислювальні функції та контролюють діяльність комп’ютера кінцевих користувачів. Залежно від типу зловмисного програмного забезпечення та його мети ця шкода може по-різному представлятися для користувача або кінцевої точки. У деяких випадках шкідливе програмне забезпечення відносно помірне та доброякісне, а в інших воно може бути катастрофічним. Лекція пройшла у гарній дружній атмосфері, що допомогло учасникам розширити своє уявлення про поняття «шкідливе програмне забезпечення», та навчитися відрізняти один шкідливий засіб від іншого – бо важливо знати «ворога в обличчя».

Анна Олександрівна звернула нашу увагу, на те, що навіть на старших курсах студентам не так легко відрізнити один вірус чи шкідливу програму від іншого. Після висвітлення теоретичних моментів заняття перетворилось на творчу дискусію, де питання виникали не тільки у викладача, а і у слухачів. Дискусія виступила своєрідним інтерфейсом знань та інформації для учасників. Крім того, це була можливість самостійно або з іншими подумати над відповідними питаннями. Анна Бойко зазначила, що навчання у формі дискусії допомагає студентам осмислити матеріал і визначити практичні аспекти.

Викладач повідомила, що наступна лекція буде присвячена «негласним законам кібербезпеки» - практичним рекомендаціям; тому, що підручник не розкаже. Анна Олександрівна не тільки талановитий викладач але і активіст Університету. Мабуть немає такого моменту у житті та роботі ДУТ, про який студентка не знала. Майбутній магістр ще зі школи цікавилась світом ІТ і коли їй порекомендували Державний університет телекомунікацій - вона не вагаючись вибрала кібербезпеку. Анна сподівається, що студенти на обмежаться навчанням в Університеті телекомунікацій та отриманою тут інформацією та знаннями, а  будуть досліджувати кібербезпеку глибше, набувати практичний досвід тому, що ця сфера оновлюється і змінюється кожен день.

Висловлюємо щиру подяку Анні Олександрівні за лекцію. Також дякуємо всім учасникам за інтерес та відвідування заняття. Вступна лекція надихнула учасників стати позитивними в мисленні, почуттях, діях та закріпленні знань. Ми сподіваємося, що ви приєднаєтеся до нас.

Переглядів: 1 185