XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

З днем працівників радіо, телебачення та зв'язку

14:51, 16-11-2022

16 листопада відзначають свій професійний день працівники радіо, телебачення та зв'язку.

День працівників радіо: історія свята

Трохи більше 30 років тому всіх, хто доносив інформацію і створював програми на телебаченні вітали 7 травня. Ця дата була встановлена відразу після закінчення Другої світової війни на честь створення радіо Олександром Поповим.

Після розпаду СРСР Укртелерадіокомпанія запропонувала встановити нову дату - 16 листопада. У цей день в 1924 році в Харкові вийшла в ефір перша в країні радіопередача. Свято було затверджено президентським указом 11 листопада 1994 року.

Перша радіопередача складалася всього з двох фраз, які сказав радіотехнік " Алло, алло, алло! Говорить Харків! Говорить Харків! Говорить Харків!". Ці фрази почули 70 радіоаматорів. Пізніше з'явилися диктори та інші фахівці, які створювали радіопрограми. Перший повноцінний радіоефір вийшов у київській телестудії в 1939 році. Трансляція тривала 40 хвилин, що було суттєвим проривом.

Коли свято радіо і зв'язку відзначають з ініціативи ЮНЕСКО? У всьому світі професійне свято призначено на 13 лютого. У цей день вийшла перша радіопередача.

Зараз до працівників радіо приєдналися співробітники телебачення та Інтернет-ЗМІ. Також 16 листопада відзначають своє професійне свято фахівці, що працюють у сфері зв'язку, телефонних мереж. Тому 16 листопада – це не тільки День радіо, але ще і День зв'язківця 2022 в Україні. Також з Днем радіо і зв'язку сміливо можна привітати журналістів, режисерів, операторів, продюсерів та інших фахівців, які працюють над створенням новинного і розважального контенту.

Переглядів: 1 265