XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Вступ на навчання у 2023 році без НМТ/ЗНО!
Дізнатись більше

Як витримати виклики світу: рекомендації психолога

13:01, 20-02-2023

В умовах сучасності надзвичайним випробування стає зберігати холодний розум, коли події з навколишнього світу без кінця виводять тебе зі спокійного стану. Тож будучи соціальними істотами можемо зазнавати виклики пов’язані з паніками та істериками. Як же цьому протистояти?

  1. Виокремлюйте тривожні думки (на корисні та шкідливі). Шкідливі — ті, у відповідь на які неможливо нічого зробити. Визначивши корисну тривожну думку — визначте необхідну дію, здійсніть її, і думка піде.
  2. Згадайте, що дає вам опору. На що в собі і навколо ви можете розраховувати, кому ви можете і хочете допомогти? Нехай це будуть дуже конкретні речі. Зафіксуйте їх.
  3. Застосовуйте дихальні практики: дихання квадратом. Зупиніться і хвилину поспостерігайте за своїм диханням.
  4. Фізична активність. Фізичні навантаження помірної інтенсивності зменшують тривожний стан, позитивно впливають на розумові процеси та переробляють стрес природнім шляхом.
  5. Здоровий сон. Хоч і багато хто нехтує сном, проте брак сну навіть на годину-дві в багато разів підвищує схильність до тривоги та викликає базовий стан занепокоєння.
  6. Дотримуйтеся інформаційної гігієни. Довіряйте тільки інформації з достовірних джерел, і, якщо ви бачите шокуючу новину, не вірте їй відразу, припустіть, що це може бути як правдою, так і неправдою.
  7. Проводьте час із близькими людьми.
  8. Слухайте улюблену музику, дивіться фільми або серіали, читайте улюблені книжки.
  9. Займайтеся справами, які допомагають вам відчувати енергію та бути в ресурсному стані.
  10. Практикуйте усвідомленість та покращуйте навички емоційної саморегуляції. Хоч і негатив ми помічаємо автоматично, спробуйте фокусувати увагу на хорошому — воно завжди є у вашому житті.

З турботою про вас, провідний психолог
Адамюк Діана Сергіївна

Читайте також
Переглядів: 227