Студент кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки отримав подяку від Департамента Кіберполіції

13:44, 14-03-2023

Сучасні герої - хто вони, як виглядають і що цікавить їх у нашому світі. Не треба витрачати довгий час на пошуки, а просто завітати на кафедру Інформаційної та кібернетичної безпеки Державного університету телекомунікацій. Тут навчаються майбутні Спартанці, учні безстрашного Геракла, Тараса Бульби та Петра Сагайдачного. Їм відомо, що боротьба і захист у цифровому світі не менш складні та небезпечні ніж у реальному.

Один із цих безстрашних бакалаврів, студент групи БСД41 – Вадим Олександрович Лелюх сьогодні отримав подяку від Департамента Кіберполіції Національної поліції України за вагому допомогу під час проходження практики в зміцненні інформаційного захисту держави та активне сприяння в розкритті злочинів, вчинених у кіберпросторі.

Вадим Олександрович проходить практику у Департаменті Кіберполіції вже другий рік поспіль. За весь цей час студент відіграв, мабуть, найвидатнішу роль серед практикантів від кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки у захисті населення від цифрових вторгнень, розслідуванні кібератак і груп, які за ними стоять, зміцненні можливостей країни в кіберпросторі. Вивчивши та дослідивши спеціалізоване програмне забезпечення, юнак оперує у віртуальному середовищі, займається  крипто-аналізом та роботою з крипто-коштами.  Як зізнався нам Вадим, він вирішив присвятити свою бакалаврську роботу саме цій темі. Найцікавіше завдання для нашого студента – це пошук гаманців правопорушників і подальше розслідування, яке залежить від конкретного кібер-інциденту. Найскладніше вираховувати кібер-порушників, незаконні транзакції, знаходити докази.

Коли Вадим Лелюх побачив запрошення від Кіберполіції, він одразу ж відгукнувся і успішно пройшов співбесіду тому, що швидко давав відповіді на питання і виконував завдання. Колектив Департаменту Кіберполіції був рад нашим студентам, їм надавалися усіляка допомога і підтримка. Вадим зустрів багато нових знайомих та друзів, фахівців даної сфери. Було приємно навчатися і працювати у сучасному та комфортному офісі.

Сподіваємось, наш бакалавр зробить успішну кар’єру у сфері захисту даних та інформації і бажаємо йому натхнення, успіхів та багато цікавих нових вражень.