16 березня 2023 року відбулася презентація Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти 2030 року

11:21, 16-03-2023

Організатором презентації є Міністерство освіти і науки України.

Розглянемо стратегічні цілі плану заходів на 2022-2024 роки:

1. Комплексне впровадження принципів, політики і заходів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, поваги до людської гідності та недискримінації у нормативно-правових документах у сфері освіти як одне з ключових питань фундаментальних прав і пріоритетів у контексті євроінтеграції.
  2. Посилення ролі закладів освіти у координації дій суб’єктів реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти, запобігання та протидії насильству і дискримінації та вдосконалення освітнього процесу на засадах рівності прав та можливостей жінок і чоловіків, поваги до людської гідності, недискримінації, інклюзивності та протидії насильству, зокрема за ознакою статі.
  3. Посилення компетенції та можливості професійної спільноти фахівчинь і фахівців з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, розширення міжнародного співробітництва у напрямі забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
  4. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидія будь-якій дискримінації, впровадження практик інклюзивності у сфері освіти як основи для подолання наслідків військових дій і післявоєнної відбудови України.

Зважаючи на компоненти Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти, важливо усвідомити, що  попри масштабне вторгнення на територію України, питання гендерної політики знаходиться в центрі уваги нашого уряду та освітньої політики, що є важливим індикатором руху в систему Європейської освіти.