Курси мови програмування java для старшокласників

17:25, 16-03-2023

Шановні абітурієнти.

З 23-го березня розпочнеться навчання на курсах по програмуванню Java. Ці курси призначені для тих, хто хоче навчитись програмуванню з нуля (навіть якщо досвід програмування відсутній), а також попробувати себе в якості програміста початківця. Запрошуються старшокласники та бажаючі навчитись програмуванню.

Курси тривають 4 тижні по два заняття на тиждень. Програма курсів приведена нижче.

Заняття проводить доцент кафедри Комп’ютерних наук Сергій Іщеряков.

Продовжити вивчення мови програмування Java Ви можете ставши студентом Державного університету телекомунікацій за спеціальністю 122 Комп’ютерні наук. Java вивчається в 3 семестрах по програмам сертифікації Оракл. Вже наступною весною кращі студенти будуть мати змогу пройти стажування в компанії SoftServe з наступним працевлаштуванням.

Посилання на телеграм-групу Java_SP_2023_Preliminary для тих, кому це актуально:   https://t.me/+WuQkdjTmJmlhNzYy

Деталі – на сайті idf.ua (курс Structural Programming) та в телеграм-групі.

Розклад вебінарів першого етапу курсу Java,

понеділок-четвер, 20.00

Дати

Теми навчальної програми

Організаційний вебінар.

пн

1.Робота з Eclipse. Перша програма. Ознайомлення із поняттями клас, пакет, проект. Коментарі. Оголошення змінних. Ідентифікатори. Ключові слова. Типи даних String, int. Арифметичні операції. Тип даних double. Перетворення (casting) типів int та double. Конкатенація String.

2.Представлення чисел у двійковій, шістнадцятковій та вісімковій системах числення. Представлення від’ємних чисел у двійковій системі числення.

3.Операції порівняння. Тип даних boolean. Оператори if та if-else. Логічні функції NOT, AND, OR. Перетин прямокутників.

чт

4.Цикли. Оператор for. Область видимості змінної. Вкладені цикли. Оператори while та do-while.

пн

5. Виведення крапкових геометричних фігур.

чт

6. Види масивів, способи їх опису. Одновимірні масиви. Поле length. Обробка масивів без розгалужень. Оператор foreach. Обробка масивів із розгалуженням. Обробка масивів із утворенням масивів-результатів відомої та невідомої довжин.

пн

7. Ознайомлення із Java API, пакетом java.lang, класом String та методами length, toLowerCase, toUpperCase, charAt, endWith, startWith класу String. Ознайомлення із поняттям перезавантаження методів та методами indexOf, replace, split, substring класу String. Ознайомлення із поняттям імпорт, ключовим словом static та класом java.util.Arrays. Методи toString, sort, binarySearch класу Arrays. Клас java.util.ArrayList. Методи size, add, get, indexOf класу ArrayList.

чт

8. Обробка масивів цілих чисел із утворенням колекцій ArrayList.

пн

9.Оператори ділення за модулем %, інкремента, декремента, операцій з присвоєнням, тернарний оператор. Логічна функція XOR, short-cirquit логічні функції. Оператори switch-case, break, continue, foreach.