Чому студенту ІТ-спеціальності важливо здобувати soft-skills?

17:44, 22-03-2023

Soft-skills - це навички, які не стосуються технічної сторони професії, але дуже важливі для успішної кар'єри в ІТ-індустрії. Такі навички включають у себе комунікацію, лідерство, ефективне спілкування в колективі, презентаційні вміння та багато іншого. Для студентів ІТ-спеціальностей володіння soft-skills дуже важливо, оскільки вони отримують знання не тільки для розв'язання технічних завдань, але і для взаємодії з клієнтами, менеджерами, та іншими членами команди. Знання технічної сторони професії не єдине, що потрібно для успішної кар'єри в ІТ. Однією з найважливіших навичок є комунікація, яка дозволяє студентам ІТ-спеціальностей взаємодіяти з іншими людьми. Комунікаційні навички допоможуть укласти договір з клієнтом, зрозуміти вимоги менеджера або пояснити колегам свої ідеї. Також важливою навичкою є лідерство, яке дозволяє бути керівником команди та домагатися позитивних результатів. Крім того, soft-skills допоможуть студентам ІТ-спеціальностей ефективно виконувати свою роботу, спілкуватися з колегами та бути конкурентоспроможними на ринку праці. Тому здобуття soft-skills допоможе студентам ІТ-спеціальностей стати успішними професіоналами в ІТ-індустрії.

Саме по вищезазначеним причинам навчальна програма спеціальності 126 - Інформаційні системи та технологій в Державному університеті телекомунікацій включає не лише профільні дисципліни (такі як програмування, робототехніка, робота з хмарними технологіями тощо), а й софт-скілл дисципліни на кшталт проектного менеджменту, ділових комунікацій та засад відкриття власного бізнесу.

Така різноманітна, насичена, але ефективна програма допомагає нашим студентам здобути важливі навички, які знадобляться в кар'єрному та особистісному просуванні.

Також ось декілька українських сайтів з проект-менеджменту, особистісного розвитку, лідерства і маркетингу:

Кафедра Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем бажає успіхів та запрошує до навчання!