XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Науково-педагогічні працівники кафедри УІКБ стали учасниками обговорення проблем захисту об’єктів критичної інфраструктури України

18:11, 23-03-2023

21-22 березня 2023 року  викладачі кафедри управління інформаційною та кібернетичної безпекою (УІКБ) взяли участь у роботі І Міжнародної науково-практичної конференції «Виклики та загрози об’єктам критичної інфраструктури», присвяченій актуальним проблемам оцінювання ризиків і загроз, моделювання, розробки методів захисту і кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури, розвитку відповідних інформаційних систем і телекомунікаційних технологій.


Конференція відбулася на базі Державного науково-дослідного інституту технологій кібербезпеки та захисту інформації, Асоціації фахівців цивільного захисту й  Інституту дослідження кіберпростору (Київ, Україна).

Було заплановано основні напрямки роботи:

  1. Системний підхід до захисту об’єктів критичної інфраструктури.
  2. Теоретичні і методологічні основи оцінювання кіберзагроз, техногенних та екологічних загроз і ризиків для критичної інфраструктури.
  3. Методи і засоби оцінювання кіберзагроз, техногенних та екологічних загроз і ризиків для критичної інфраструктури.
  4. Програмні засоби для аналітики, системи моделювання кіберзагроз, техногенних та екологічних процесів і діяльності об’єктів критичної інфраструктури.
  5. Інформаційні системи для оцінювання кіберзагроз, техногенних та екологічних загроз і ризиків для критичної інфраструктури.
  6. Міжнародні стандарти у галузі інформаційних і телекомунікаційних технологій та кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури.
  7. Моделювання та симуляція стихійних лих, надзвичайних ситуацій і реагування на них.
  8. Досвід використання інформаційних технологій, безпілотних літальних апаратів і роботів для моніторингу довкілля, запобігання й ліквідації загроз природного і техногенного походження для об’єктів критичної інфраструктури.
  9. Виклики та загрози критичній інфраструктурі при експлуатації та закритті вугільних шахт.

У заході взяли участь науковці провідних українських університетів, експерти, представники державних органів і підприємств критичної інфраструктури, аспіранти та студенти вітчизняних вищіх навчальних закладів. Кращими напрацюваннями щодо захисту критичної інфраструктури у своїх виступах поділилися закордонні партнери: представники інжинірингової компанії АСТА (Швейцарія) й Університету прикладних наук Георга Агріколи (Німеччина).

Робота конференції була сфокусована не тільки на обговоренні питань захисту об’єктів критичної інфраструктури, але також і проблем аналізу й оцінювання кіберзагроз, застосування програмних засобів для аналітики й моделювання кіберзагроз критичній інфраструктурі, використання кращих міжнародних практик у галузі інформаційних і телекомунікаційних технологій та кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури.

Участь у роботі конференції дозволила викладачам кафедри не тільки представити результати власної науково-дослідницької діяльності у статтях і тезах, але й глибше ознайомитися із ситуацією у сфері захисту критичної інфраструктури в Україні та за кордоном, у тому числі в аспектах її кіберзахисту.

Отримані знання будуть впроваджуватися викладачами кафедри в навчальний процес, зокрема під час викладання дисциплін «Національна безпека держави», «Інформаційна безпека держави» та «Основи національної безпеки».

*****

Переглядів: 884