Робота наукових гуртків та профорієнтаційна діяльність кафедри ІКБ

09:38, 30-03-2023

На кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки працює науковий гурток «Робототехніка та програмування мікроконтролерів». Під керівництвом старшого викладача Миколи Валентиновича Сича студенти розглядають низку цікавих тем, таких як:

• Системи з вбудованим керуванням. Принцип роботи та влаштування мікроконтролерів. Основи роботи цифрової та аналогової техніки.
  • Апаратне та програмне забезпечення. Платформа Arduino, онлайн емулятори tinkercad, circuits.io. Середовище для розробки Arduino IDE. Блочне програмування, та інше.

Бакалаври ІІ та ІІІ курсів Навчально-наукового інституту захисту інформації беруть активну участь у науковій практиці, включаючи проведення досліджень, обмін ідеями з однолітками, механічне, математичне та комп'ютерне моделювання.

Окрім викладання прикладного програмування та робототехніки Микола Валентинович часто відвідує середні школи, щоб розповісти про Державний університет телекомунікацій та запросити дітей навчатись. За словами викладача його приємно вразило, що багато старшокласників хочуть вступити до університету не тому, що всі навколо них навчаються в університеті, не через вплив однолітків чи батьків, а за власним бажанням. Основна причина  - захоплення майбутньою професією, продовження навчання та розвитку. Дівчатам більше подобаються спеціальності маркетолога або економіста в той час, як хлопці мріють про фахівця з криптозахисту або адміністратора безпеки. Головне у профорієнтаційній роботі викладача - допомогти школярам зрозуміти своє покликання та вибрати найкращу професію.

Сподіваємось на зустріч з майбутніми абітурієнтами у цьому році і бажаємо гарних оцінок та натхнення!