На кафедрі Комп’ютерних наук вивчаються нові хмарні технології VMware vSphere

10:18, 07-05-2023

Відповідно до стратегії втілення в навчальний процес інноваційних форм навчання на кафедрі Комп’ютерних наук вивчаються нові хмарні технології. Зокрема, технології, які надають можливість користувачам оперативно та з малими фінансовими затратами розмістити свої проекти в хмарах використовуючи VPS/VDS – віртуальний виділений сервер, який розміщується у провайдера.

Технічна реалізація VPS/VDS заснована на розподілі ресурсів фізичного сервера між великою кількістю віртуальних серверів. До них є доступ з admin-правами, що дозволяє використовувати будь-яке програмне забезпечення та налаштовувати систему під потреби користувача. Через панель керування можна увімкнути VPS сервер, перезавантажити та вимкнути його у будь-який час. Надання додаткових послуг залежить від хостинг-провайдера.

Оренда VPS/VDS сервера – це надання віртуальних ресурсів на потужному фізичному сервері хостинг провайдера. Оренда коштує набагато дешевше, ніж купити виділений фізичний сервер. Вирішивши замовити віртуальний сервер, користувач позбавить себе від постійних фінансових витрат. Витрати на заміну комплектуючих, що вийшли з ладу, апгрейд, моніторинг роботи та персонал лягають на хостинг-провайдера. Також не варто забувати про оплату за розміщення фізичного сервера в дата-центрі та електрику.

Купити VDS/VPS сервер можна практично будь-який і запустити проект на віртуальній машині з мінімальною конфігурацією. Але є граничні вимоги до ресурсів сервера як операційної системи, так і програмного забезпечення, необхідного для роботи компанії користувача.

Вибираючи хостинг VPS/VDS, слід звернути увагу, як швидко і стабільно функціонуватиме віртуальний сервер і система в цілому, чи комфортно працювати користувачам з базами даних та встановленими програмами.

Ціна VPS сервера залежить від трьох основних параметрів – кількості процесорних ядер, обсягу пам'яті, місця на диску та додаткових сервісів. Завжди є можливість протестувати віртуальний сервер у роботі і потім ухвалити рішення про покупку VPS необхідної потужності.

Купивши VPS для свого проекту з оптимальною потужністю, користувач отримує швидкий старт і виключає з бюджету всі перераховані вище фінансові витрати.

Таким чином, вивчення хмарних технологій на кафедрі Комп'ютерних наук забезпечує ефективне використання різноманітних інформаційних ресурсів, що створює можливість студентам (програмістам або web-дизайнерам)  під час навчання створювати та розміщати свої проекти в хмарах.