Щоденники кіберзахисника

09:20, 15-05-2023

Завершилась практика студентів 4 курсу кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки. Бакалаври сумлінно виконали поставлені перед ними завдання але більшість із них вже давно працюють у сфері ІТ. Наш сьогоднішній гість – Владислав Кліменченко, студент 4 курсу, групи БСД-42. Свої перші кроки у якості кіберзахисника він зробив у компанії «Smart Medical Center».

На початку роботи Влад ознайомився з робочими процесами компанії, технічною документацією, програмним забезпеченням та технологіями які використовуються. Далі розпочалося поглиблене вивчення мов, які використовуються для написання скриптів для автоматизації багато затратних по часу процесів. Для цього потрібно було перечитати багато літератури та аналізувати, будувати алгоритми і відтворювати їх. Працюючи у «Smart Medical Center» наш бакалавр отримав такі навички: забезпечення надійності та безперебійної роботи мережевого парку, що обслуговує роботу веб-ресурсів компанії, Адміністрування NAS та Налаштування і адміністрування шаблонних OS (Windows, Linux) та інструментів перевірки авторизації AD & FreeIPA і багато іншого.

Владислав Кліменченко розповів нам, що  найбільше в Університеті йому подобається викладацька програма, можливість для студентів висловлювати свої думки та обговорити будь-яку тему відносно ІТ-індустрії з викладачами, багато корисної практичної роботи, можливість влаштуватися завдяки хорошим показникам рівня навчання.

Щодо планів на майбутнє, нашого героя то тут можна скласти великий список, але звичайно це все буде відноситись до ІТ-сфери. Бакалавр планує розвивати себе в різних направленнях, щоб вміло знаходити підхід до вирішення будь якого завдання. Навчаючись на кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки Владислав здобув чи мало необхідних знань, для подальшого розвитку і він дуже вдячний викладачам Дeржавного університету інформаційно-комунікаційних технологій!