Хто такий девопс? DevOps

17:05, 18-05-2023

Мене звати Косенко Микита і я навчаюся на 3 курсі за освітньою програмою Комп'ютерні науки спеціальності 122.

Вже другий рік я працюю в компанії SoftServe і в нас на проекті досить неоднорідний контингент. Девопси, DBA, джавісти, QA - більшість з них має диплом факультету комп'ютерних наук, бо саме ця спеціальність готує фахівців з різних галузей.

На першому курсі Університету нам почали викладати джаву.

Я захопився і почав іди далі у цьому напрямку. Вже у 1 семестрі 2 курсу мене взяли на проект в ІТ-компанії SoftServe як джавіста, але пройшов рік і я можу виконувати завдання усіх вище перелічених професій.

З девопсами я познайомився одразу - адже їх завданнями є налаштування серверів, віртуальних машин, CI/CD та іншого. Тепер я можу рестартнути сервер через консоль, знаю трохи команд під Лінукс та часто користуюся Докером.

Чи допомогли мені ці знання?

Так, причому не тільки мені, а і усій команді. Це сталося минулої осені, коли нам треба було перевести велику кількість даних з одного формату в інший. Процес займав більше 3 діб і це треба було робити кожного тижня, але після того, як ми переписали скріпт для Jenkins все почало ранитися за 12 годин! Швидкість виросла втричі і наш клієнт був у захваті.

Такі випадки зустрічаються часто і густо, коли треба щось автоматизувати або пришвидшити існуючий процес, тому девопс ніколи не пропаде.

Хочу також сказати, що знання джави я використовую не тільки на роботі. Я часто допомагаю викладачам в Університеті, що є гарною практикою і для мене самого