Вступ 2024: За рейтингом DOU Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій за оцінкою випускників - один з кращих ІТ-вишів-2023

15:01, 24-05-2023

DOU – Найбільша спільнота розробників України. DOU відомий проведенням різноманітних опитувань та досліджень, таких як аналітика зарплат українських ІТ-спеціалістів, портрет ІТ-спеціаліста, кількість співробітників в українських ІТ-компаніях, рейтинг роботодавця, рейтинг мов програмування та іншими.

ІТ-портал DOU, який вперше після початку повномасштабної війни створило рейтинг 20 найкращих ІТ-університетів, які випускають ІТ-фахівців.

Навчальні заклади оцінювали за трьома показниками: рівнем зарплати випускників, знанням ними англійської та їхнім враженням від навчального процесу та його результатами.

Також під час опитування з’ясували, що понад 90% айтівців мають вищу освіту або здобувають її, і тільки 4% не рекомендують сучасним абітурієнтам здобувати вищу освіту.

77% студентів і недавніх випускників рекомендували б нинішнім абітурієнтам здобувати освіту в Україні, а 19%   – за кордоном.

Опитування студентів показало, що 79% нинішніх студентів- майбутніх айтівців українських університетів навчаються повністю онлайн.

При цьому 34% студентів вважають більш ефективним очне навчання, а 30% – дистанційне.

Своєму місцю в рейтингу ДУІКТ завдячує високим зарплатам розробників, які в ньому вчилися ($2950), і готовності випускників і студентів рекомендувати свій виш (на 7,9 бала з 10). Проте тільки 46% айтівців, які вчилися в ДУІКТ, оцінюють свій рівень англійської як Upper Intermediate чи Advanced, що нижче за середній рівень у всіх вишах (51%).

Це єдиний київський університет у цьогорічному рейтингу, навчання в якому відбувається частково офлайн (у всіх інших повністю онлайн).

Найчастіше студенти та випускники ДУІКТ працюють розробниками (41%) і QA-інженерами (23%). Більша, ніж у середньому в університетах, тут частка випускників працює як DevOps / SRE (8% проти 2% загалом).

Серед найкорисніших набутків, які дає університет, його випускники та студенти найчастіше називають вміння працювати з інформацією (61%), а ще практику і знайомства в ІТ-компаніях (51%).