ДУІКТ в лідерах рейтингу серед ІТ вишів України

20:05, 25-05-2023

Після річної перерви, DOU (Developers of Ukraine - найбільша спільнота розробників України) відновила щорічний рейтинг ІТ-університетів. Цього року змінено формат рейтингу. Він будується на трьох показниках:

• даних зарплатного опитування щодо компенсацій фахівців;
  • їх знання англійської;
  • враженнях студентів і випускників від навчального процесу та його результатів — чи готові рекомендувати свій виш іншим.

Враховували тільки тих, які вже працюють чи планують працювати в ІТ.

Нам дуже приємно, що наш ВИШ Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій зайяв 6 позицію в рейтингу завдячує високим зарплатам розробників, які в ньому вчилися ($2950), і готовності випускників і студентів рекомендувати свій виш (на 7,9 бала з 10).

Цьому сприяли і випускники Освітньої програми «Комп'ютерні науки», яка розроблена, згідно європейської The Computing Curricula 2013. Спеціальність «Комп'ютерні науки» готує фахівців “Enterprise Architect” “Архітектор підприємства” та “Systems Architect” “Архітектор систем”.

Вони засвоюють наступні області знань:

Software Development (Розробка програмного забезпечення): реалізована підготовка Java-програміст. Java вивчається в 3 семестрах по програмам сертифікації Оракл, а також в дисциплінах програмування мобільних пристроїв, мережне та серверне програмування.

Systems Infrastructure (Інфраструктура систем): підготовка в єдиному в Україні ННЦ технологій Hewlett Packard Enterprise в якому працює сучасний Центр обробки даних.

Application Technologies (Прикладні технології): реалізована підготовка із оводінням технологіями додатків (прикладних програм), Інтернет та  смарт технології, Іот.

Навчання проводиться по міжнародним сертифікаційним курсам компаній Hewlett Packard Enterprise, Оракл  з програмування, баз даних, комп'ютерного дизайну, мережних технологій, серверного обладнання, хмарних технологій.

Також ДУІКТ, це єдиний Київський університет у цьогорічному рейтингу, навчання в якому відбувається частково офлайн (у всіх інших повністю онлайн).

Найчастіше наші студенти та випускники працюють розробниками (41%) і QA-інженерами (23%). Більша, ніж у середньому в університетах, тут частка випускників працює як DevOps / SRE (8% проти 2% загалом). Причому тільки випускники освітньої програми Комп’ютерні науки безпосередньо готуються до таких професій в ІТ як System Architect, Team/Tech Lead та DevOps / SRE.

Серед найкорисніших набутків, які дає наш університет, випускники та студенти найчастіше називають вміння працювати з інформацією (61%), а ще практику і знайомства в ІТ-компаніях (51%).

Цікавими являються такі результати опитування:

• понад 90% айтівців мають вищу освіту або здобувають її, і тільки 4% не рекомендують нинішнім абітурієнтам здобувати вищу освіту;
  • 77% студентів і недавніх випускників рекомендували б нинішнім абітурієнтам ЗВО в Україні, 19% — за кордоном;
  • 79% нинішніх студентів українських університетів навчаються повністю онлайн;
  • більшість студентів київських ЗВО, як і університетів, розташованих поблизу лінії бойових дій, навчаються повністю онлайн. ДУІКТ, це єдиний Київський університет у цьогорічному рейтингу, навчання в якому відбувається частково офлайн (у всіх інших повністю онлайн);
  • 34% студентів вважають очне навчання більш ефективним, а 30% — дистанційне навчання;
  • більшість студентів українських вишів мають достатні знання для початку роботи в ІТ. Найчастіше айтівці починають працювати вже з 3–4 курсу (50%) чи пізніше (21%).
  • більшість айтівців, які вже працюють, вчилися на спеціальностях, пов’язаних з інформаційними технологіями (комп’ютерні науки, інженерія ПЗ, комп’ютерна інженерія, системний аналіз, кібербезпека) — 70% тих, хто взяв участь в нашому опитуванні.

Якщо вас приваблює ІТ сфера і ви відчуваєте в собі силу відповісти на виклики, які диктує сьогодення та стати успішною людиною – запрошуємо Вас до дружньої студентської спільноти ДУІКТ на кафедрі Комп'ютерних наук!