Удосконалення змісту навчального процесу кафедри Комп’ютерних наук на основі хмарної системи штучного інтелекту HPE InfoSight

10:25, 30-05-2023

Кафедра Комп’ютерних наук готує ІТ фахівців-практиків в областях Software Development (Розробка програмного забезпечення), Application Technologies (Прикладні технології) та Systems Infrastructure (Інфраструктура систем або ІТ-інфраструктура).

Підготовка фахівців  з ІТ-інфраструктури базується на ІТ-технологіях HPE, які розгорнуті у Навчально-науковому центрі кафедри. Основна проблема підготовки пов’язана з тим, що бурхливий розвиток сучасних ІТ-технологій та швидкі трансформації  ІТ-інфраструктури, вимагають постійного удосконалення навчально-матеріальної бази кафедри та постійного оновлення змісту навчання.

Трансформації  ІТ-інфраструктури мають фактично революційний характер.   Сьогодні можна впевнено стверджувати, що час, коли всі корпоративні ІТ-ресурси компанії були зосереджені виключно у ЦОДі, закінчився. Кордони корпоративного ІТ розширюються від ЦОД до периферії, яку іноді називають кордоном мережі і від ЦОД до хмар. Перший напрямок є результатом безперервного зростання комерційного IoT, а другий – активним використанням у новому поколінні корпоративного програмного забезпечення мікросервісної архітектури на основі контейнерів.

Що нового можна зараз спостерігати у розвитку ІТ-інфраструктури HPE та має знайти і знаходить своє відображення в оновленні змісту навчання кафедри Комп’ютерних наук?

Штучний інтелект в ІТ-інфраструктурі. Метою використання технологій штучного інтелекту в сучасній корпоративній ІТ-інфраструктурі є побудова автономного ЦОД, який більше не потребує постійної уваги, ручного настроювання, реактивного (постфактуму) пошуку та усунення несправностей. Вирішення цих завдань будується на основі хмарної системи штучного інтелекту (система передиктивної аналітики HPE InfoSight), яка збирає телеметричні дані про функціонування ІТ-інфраструктури, постійно розвивається/навчається на підставі відомостей від глобального (по всьому світу) парку встановленого обладнання та застосовує свої знання для прогнозування та запобігання проблемам, роблячи інфраструктуру досить розумною, щоб передбачити неполадки до їх виникнення та вирішувати їх без втручання людини.