Наукова діяльність і практичне втілення ідей у освіті

16:58, 06-06-2023

2-4 червня 2023 року завідувач кафедри української мови Державного університету телекомунікацій Стежко С.О. разом зі своїми колегами з Навчально-наукового інституту інформаційних технологій взяла участь у XIІ Міжнародній науково-практичній конференції “Математика. Інформаційні технології. Освіта.”, організатором якої був Волинський національний університет імені Лесі Українки. У рамках цієї конференції завідувачі ННІ ІТ поділилися своїм досвідом та науковими здобутками і виступили у пленарному засіданні.

Під час конференції відбувся Хакатон за підтримки Наукової асоціації кібербезпеки України «Розробка новітніх рішень для підвищення рівня кібербезпеки в умовах кібервійни та цифрової трансформації».

До переліку популярних івентів - конференцій, форумів і майстер-класів – додають ХАКАТОН.

Хакатон — спосіб створення інноваційних рішень у галузі технологій та програмного забезпечення та інших важливих сфер. Цей термін найчастіше стосується заходів, пов’язаних із програмуванням, коли IT-фахівці збираються разом, щоб спільно вирішити конкретну проблему.

Хакатони досить ефективні при пошуку правильних та пріоритетних програмних рішень. Такі заходи можна віднести до спільної професійної творчості та самовираження з використанням найінноваційних та найсучасніших технологічних рішень. За такими досягненнями, як робототехніка, створення мобільних додатків, сайтів, як правило, стоять марафони для хакерів (хакатон — похідне від слів hack і marathon).

За своєю суттю хакатон — це змагання, де команди працюють над однією ідеєю. Мета кожного хакатона — розширити межі вже існуючих досягнень, вивчивши кожну деталь програмного боку продукту.

У випадку з хакатонами хакерство не має на увазі шахрайство та комп’ютерні злочини. Це швидше дослідження меж конкретної ідеї або технологічного досягнення.

Завідувач кафедри української мови взяла участь у проведенні хакатону, в ході якого було протестовано методи психолінгвістики та публічного мовлення, оцінено їх практичну реалізацію, з’ясовано поняття інформаційної гігієни, основною метою якої є мінімізація негативного впливу потоків інформації на психічне та фізичне здоров'я людини, а також соціальне благополуччя суспільства.

За результатом участі у заході, завідувачем кафедри заплановано для студентів Державного університету телекомунікацій нові методи проведення практичних занять з “Психолінгвістики” та “Української мови за професійним спрямуванням” з використанням хакатонів, залучаючи широкий спектр професійної лексики.

Спеціалізація: Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки

Підготовка за даною спеціалізацією передбачає оволодіння наступними компетенціями: розробка конструкції деталі радіоелектронного апарату (РЕА), схем окремих вузлів та виробів мікроелектронної техніки, конструкції друкованої плати мікрозборки, конструкції плати гібридно-плівкової мікросхеми, конструкції вузла РЕА (вузла на друкованій платі, гібридно-плівкової мікросхеми), конструкції вузла РЕА з виконанням перевірочних розрахунків та корегування конструкції за результатами випробувань, конструкції блоків, частин високих ієрархічних рівнів та закінчених пристроїв РЕА; конструкторський супровід виробництва РЕА; модернізація та уніфікація конструкцій існуючих РЕА.