Наші студенти у країнах центральної Європи: перший досвід освітньої комунікації

17:14, 01-04-2022

Широкомасштабний характер бойових дій, а також прифронтовий статус міста Києва надзвичайно ускладнили роботу навчальних закладів міста, в тому числі, й нашого університету. Багато студентів через військову небезпеку були змушені залишити Київ – вони або стали внутрішніми переселенцями, або змушені були тимчасово виїхати за кордон.

Тим не менше, 28 березня 2022 року, незважаючи на труднощі воєнного часу, викладачі та студенти Державного університету телекомунікацій повернулися до роботи в режимі онлайн. Перші дні занять продемонстрували відповідальне ставлення студентів до навчання у складних умовах сьогодення. Більша їх частина одразу вийшла на зв’язок і оперативно включилася в освітній процес. При цьому, хотілося б відзначити студентів-першокурсників. Представники групи ПУАД-11 які, опинившись за кордоном, не лише не втратили звʼязок з університетом та кафедрою, але й використали своє перебування у дружніх країнах для отримання нових знань.

Про власний досвід комунікації з польською владою щодо перспектив отримання додаткової освіти повідомила студентка Юлія Давидюк, яка наразі перебуває у містечку Бузько-Здруй Свентокшиського воєводства Польщі. За її даними, у польських навчальних закладах, у звʼязку із великим напливом біженців, в наявності проблема недостатньої кількості викладачів, які можуть проводити учбовий процес українською мовою. У звʼязку із цим виявилося, що більшість українських студентів не володіють польською чи англійською мовою на достатньому рівні, який би дозволив їм одразу включитися в навчальний процес. В той же час, польська влада надала пільги біженцям з України для можливості отримання додаткової освіти.

Так, університети Польщі прийняли рішення про можливість безкоштовного навчання для наших студентів протягом 18-ти місяців, але таке навчання можливе лише на денній формі польською мовою. Саме тому на даному етапі для наших студентів є актуальним завдання вивчення польської мови. Це дасть можливість не лише отримати додаткові знання, а й сприятиме професійному зростанню наших студентів, як майбутніх управлінців.

Крім Юлії Давидюк, до вивчення польської мови, як обовʼязкової умови для подальшої комунікації в сфері освіти, приступили інші студентки нашої кафедри – Вікторія Акутіна (м. Лодзь, Польща) та Аліна Мартинюк (м. Бидгощ, Польща).

Варто зазначити, що усі згадані вище студентки відзначають прихильне ставлення поляків до українських студентів та сприятливу атмосферу для розвитку освітніх контактів між нашими країнами.

Досвідом освітньої комунікації в Чехії поділилася студентка Анна Мариянчук, яка наразі перебуває у Празі. Вона засвідчила, що влада цієї держави надає соціальну підтримку українським біженцям. Крім того, особлива увага приділяється опіці школярам та дітям дошкільного віку, які прибули з України. Що стосується наших студентів, то вони мають можливість вчитися на мовних курсах та працювати в бібліотеках. Анна Мариянчук наразі використовує можливості для поглибленого вивчення чеської мови.

Перебування наших студентів за кордоном є тимчасовим і викликане військовими діями в Україні. Проте навіть у таких складних обставинах вони знайшли можливість не лише продовжити заняття онлайн, але також поступово налагоджувати комунікацію з освітніми центрами Чехії та Польщі. Першим кроком стало вивчення іноземних мов. Це не лише створить в майбутньому можливість отримання додаткової освіти за кордоном, але дасть їм додаткову спеціальну підготовку, яка стане в нагоді у їхній майбутній праці в статусі державних управлінців.

Юлія Давидюк

Анна Мариянчук