Інноваційні технології формування іншомовної професійної компетенції

10:36, 23-02-2022

Формування іншомовної професійної компетенції в умовах глобальної комп’ютеризації неможливе без використання Інтернету, що дозволяє приєднатися до світової інформаційної спільноти, ознайомитися з останніми науковими дослідженнями, матеріалами наукових конференцій, провести пошук статті, реферату, поспілкуватися з носіями мови у режимі реального часу, використати мультимедійні програми для практичних занять та дистанційного навчання.

Серед методів, які активно використовуються у навчальному процесі, слід зазначити так зване комбіноване навчання (Blended Learning), що об’єднує інтерактивні методики з інформаційними технологіями. Цей метод навчання з використанням комп’ютера, підручників та різних додаткових матеріалів стає все більш популярним у ЗВО України, а зокрема, в Державному університеті телекомікацій досить вдало впроваджується в навчальний процес. Популярністю серед студентів користується робота з блогами або вебсайтами, що висвітлюють актуальні події на вебпорталах відомих видань, для отримання потрібної інформації, розміщення коментарів.

Перспективи використання інформаційних технологій навчання передбачають участь у міжнародних відео-конференціях, мультимедійних презентаціях, фахових проектах, дистанційному навчанні тощо.

Таким чином, інноваційні технології навчання, інтенсифікуючи процес здобуття знань є важливою складовою формування професійної іншомовної комунікативної компетенції. Вони відкривають доступ до нових джерел інформації, активізують процеси ментальної обробки іншомовної інформації, надають нові можливості для формування професійних та лінгвістичних навичок, дозволяють реалізувати інтерактивні методи навчання.

Застосування інтерактивних освітніх та мультимедійних технологій, професійно-орієнтованого та проблемного підходів до навчання з досягненням комунікативних цілей через фахову інтерактивну діяльність сприятиме подальшому вдосконаленню процесу навчання англійської мови професійного спрямування та формуванню іншомовної професійної компетенції в студентів 1 та 2 курсу Державного університету телекомунікацій.

Науково-методичне повідомлення виконала
старший викладач кафедри  Англійської мови Глуховська Н.А.