Працевлаштування студентів ДУТ під час війни

12:27, 01-11-2022

За більш ніж пів року повномасштабної війни в Україні мільйони українців втратили роботу через вимушений переїзд або зупинку підприємств. За даними проведених досліджень, лише четвертій частині наших громадян вдалось зберегти довоєнний рівень доходів.

В той час, коли Україна охоплена війною, ІТ здається оазою спокою та надійності. Вочевидь, усі види робіт, які можна виконувати віддалено, набули нового сенсу і стали ще актуальнішими.

Завдяки інноваційному змісту навчання в ДУТ, який впроваджує кафедра Англійської мови, що  передбачає поглиблене вивчення англійської мови, студенти отримують знання та навики, які вимагаються сьогодні роботодавцями.

Співпраця університету з такими роботодавцями, як Soft Serve, EPAM, GlobalLogic,та ін. дозволяє допомагати студентам з працевлаштуванням.

Завдяки своїй наполегливості, роботу в компанії Soft Serve отримав студент третього курсу ННІТ Микита Косенко. Слід зазначити, що Микита ділиться своїми знаннями з предмету Прикладне програмування Java зі студентами першого курсу в ДУТ. Микита залюбки залишив відгук:

“ІТ – це така сфера, де ми сьогодні робимо те, чого ще вчора не робили. Працюючи адміністратором бази даних та інженером програмного забезпечення в Soft Serve, я постійно розвиваюсь. Ця професія має свою специфіку і вимагає певного типу мислення. Проте, обравши напрям, до якого в мене була схильність , я спростив собі завдання.

Ще одне важливе питання, яке мені часто ставлять – щодо англійської мови. Яким має бути рівень для початківців в IT? І я завжди відповідаю – що вище рівень англійської, тим краще. Тобто мова йде про Intermediate і вище, оскільки я щодня маю міти з американськими тіммейтами. Ці професії передбачають високий рівень софт-скілів, зокрема вправності в комунікаціях.”

Отже, як показав час, ІТ-індустрія виявилася однією з найбільш економічно стабільних під час повномасштабної війни в Україні. Цей сектор навіть під час війни не припиняє свого зростання та привертає увагу іноземних клієнтів та інвесторів. Професійність та високий рівень володіння англійською мовою робить привабливим студента ДУТ для іноземних роботодавців.

Науково-методичне повідомлення підготувала
старший викладач кафедри Англійської мови Ніколаєва Анжеліка Анатоліївна.