Вивчайте мову з англійськими піснями

14:44, 26-11-2022

Протягом останніх десятиліть Україна декларує свою орієнтацію на загальнолюдські, в тому числі, європейські цінності, і бажання набути усіх ознак європейського цивілізованого суспільства. Інноваційні методи у викладанні сучасних іноземних мов є складовою нашої освітньої політики, адже це означає впровадження європейських стандартів у навчання іноземних мов в Україні. Шлях до розв’язання цих завдань лежить через гуманізацію освіти із розумінням її сутності, яка пов’язана з орієнтацією на особистості здобувачів освіти і створенням умов для нормального соціокультурного діалогу між представниками різних країн, що є одним з основних принципів комунікативно-орієнтованого навчання.

Є багато способів удосконалити свій рівень володіння англійською мовою. Це  поїздки за кордон, спілкування в міжнародних чатах, читання книг та перегляд фільмів в оригіналі, участь в командних комп’ютерних іграх, а також захоплення англійськими піснями. Будь-яке навчання є ефективним, коли нам цікаво вчитись, а кому ж нецікаво слухати англомовні пісні! Адже вони є прекрасним джерелом «живої» мови і тренують зразу декілька мовленнєвих навичок, а також шліфують вимову, навчають вірно розставити змістові акценти. Лексика засвоюється досить легко, тому що приспів неодноразово повторюється.

Отже, ми активізуємо навички аудіювання, коли слухаємо пісні, читання, коли знайомимось з текстами пісень, щоб перекласти деякі слова і фрази, які нам видались незрозумілими. Граматичні структури  запам’ятовуються швидко і демонструють, як слова зв’язуються разом в мовленні., адже англійські пісні допомагають по-новому поглянути на граматику через призму автентичної мови, яка вживається в реальному світі. Пісні також розвивають навички креативного письма. Англійська музика розповідає багато про культуру, про людські стосунки і, навіть, про події у світі.

Крім того, пісні налаштовують на позитив, допомагають підняти настрій і ми, самі того не помічаючи, починаємо наспівувати ті, що найбільше припали до душі. Коли ми співаємо разом з улюбленими виконавцями, щось магічне відбувається: зникає акцент. Ми настільки розслабляємось,  що мимоволі налаштовується потрібна артикуляція і ми вимовляємо правильні звуки. Цікавим є той факт, що Селін Діон, одна з найзнаменитіших співачок Канади, не вчила англійської мови до 18 років. Є багато інших співаків, які не є носіями англійської мови, але надзвичайно красиво співають, без жодного акценту. Такими взірцями є шведська група АББА  та чудовий гурт з Німеччини – Скорпіонс.

Проте слід взяти до уваги, що спочатку потрібно зупинити свій вибір на коротких і не дуже швидких піснях, де більшість слів є зрозумілими. Отримуйте задоволення від навчання, а вивчення мови з піснями допоможе швидше подолати  мовний  бар’єр.

Ось декілька сайтів, які познайомлять вас з таким цікавим та захоплюючим способом вивчення англійської мови, допоможуть постійно збагачувати словниковий запас  та активізувати практичне володіння мовою:

Науково-методичне повідомлення підготувала
ст. викладач кафедри Англійської мови Ростоцька М.Є