Сім soft skills, без яких hard skills нічого не варті. Досвід Івана Панахно, інженера з програмного забезпечення, що вивчає Комп’ютерні науки в ДУТ

14:54, 08-02-2023

Роботодавці вже давно шукають у претендентах не лише досвід та професійні знання, – для них важливі і певні soft skills. Адже саме вони безпосередньо пов’язані із продуктивністю IT-команд.

Іван Панахно, студент третього курсу спеціальності Комп’ютерні науки нашого університету, наразі поєднує теоретичні та практичні навички, навчаючись та паралельно працюючи. Він з радістю погодився поділитись досвідом та враженнями своєї кар’єри в сфері ІТ. Працюючи в компанії Gains на позиції інженера з програмного забезпечення, Іван помітив, що без певних soft skills ІТ спеціалісту ніколи не дорости до Senior та Lead позицій.

“Та й на співбесідах, коли hard skills кандидата гірші за його конкурентів, але soft skills переважають, то явно  пріоритетним буде кандидат з високим рівнем soft skills.“ – стверджує Іван.

Можна виділити сім найголовніших soft skills, яким паралельно з англійською навчаються студенти ДУТ, під час поглибленого навчання англійської мови.

• Бажання вчитися. Ідеальний кандидат – це lifelong learner з мисленням розвитку, який впевнений, що доклавши зусиль, може розвинути в собі будь-яку навичку. Він допитливий і постійно шукає нову інформацію для вирішення завдань.
  • Комунікативні навички. Критично важливо вміти домовлятись, залагоджувати конфлікти, вести переговори, доносити власну думку та адекватно сприймати думку інших.
  • Гнучкість та вміння адаптуватися. Важливо тренувати в собі здатність бачити у змінах нові можливості для зростання та адаптуватися до змін в умовах роботи.
  • Навички спокійної реакції. Уміння адекватно сприймати критику дає можливість зростати та розвиватись. Важливо не розчаровуватись в своїх силах, не лаяти себе та не сприймати критику вороже, а почути, що вам хочуть сказати і як ви можете стати кращим.
  • Self-management. Сюди відносяться і контроль за особистим часом, і вміння правильно розставляти пріоритети , і вміння дотримуватись work-life балансу.
  • Автономність та відповідальність. Щоб користуватися довірою керівника, працювати з цікавими проектами та мати достатньо свободи, важливо цю свободу виправдовувати, вчасно та старанно виконувати завдання та бути самостійним.
  • Емоційний інтелект. Це те, наскільки ви вмієте розпізнавати свої та чужі емоції, заряджати енергією колег, розуміти мотивацію, дискомфорт та бажання інших людей та свої власні.

“Завдяки інноваційному змісту навчання, що передбачає три пари англійської на першому та другому курсах, ми маємо можливість вивчати і тренувати soft skills на заняттях, а це необхідно як для отримання робочого місця, так і для подальшого  кар’єрного росту”- наголосив Іван.

Науково-методичне повідомлення підготувала
 ст. викладач кафедри Англійської мови