Тестування як метод контролю на заняттях з англійської мови

18:08, 21-02-2023

Багато дослідників стверджують, що минуле використання граматичного підходу не давало якісного навчання, тому основним методом навчання на кафедрі англійської мови Державного університету телекомунікацій є комунікативний підхід, але разом з ним активне використання лексичного, діяльнісно-орієнтованого, системного та культуроорієнтованого підходів дозволяє забезпечити якісне навчання.

Зміна системи контролю навчання, яка має чітку структуру, а саме поурочний, поточний, модульний та підсумковий контроль, дозволяє якісно перевірити отриманні знання студентами при опануванні дисципліни «Англійської мова». Метод тестування активно використовується на платформі МУДЛ в Державному університеті телекомунікацій. Існує декілька форм тестування, але для поточного та модульного контролю використовується закрита форма, яка має декілька варіантів:

1. з вибором однієї правильної відповіді;
  2. з множинним вибором;
  3. на визначення відповідності, такі завдання зазвичай складаються з 2-х блоків, між якими треба встановити відповідності (наприклад, слово та визначення);
  4. визначення послідовності, вони припускають, що студент повинен встановити певний порядок дій, щоб отримати необхідний результат;
  5. градуйовані - коли всі відповіді є правильними, а той, хто навчається, повинен вибрати найбільш правильну відповідь з усіх.

Отже, слід зазначити, що використання тестів є ефективним і корисним видом учбової діяльності, оскільки його можна використовувати не тільки для контролю, але й для закріплення та обробки лексичних  і граматичних структур.

Науково-методичне повідомлення підготувала
доцент кафедри англійської мови Корж О. Ю.