Міжнародний день англійської мови

15:55, 18-04-2023

23 квітня кожного року відзначаємо Міжнародний день англійської мови. Дата святкування обрана на честь дати народження й дати смерті славетного англійського драматурга, національного символу Англії – Вільяма Шекспіра. Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй 19 лютого 2010 року.

Метою Міжнародного дня англійської мови є поширення використання англійської як однієї з шести мов ООН, залучення суспільства до багатомовності.

До Міжнародного Дня англійської мови ми підготували деякі цікаві факти про неї:

1. Шекспір доповнив англійську мову понад тисячею слів.
  2. Англійська абетка зменшилась з 29 літер до 26.
  3. Літера «Е» – найчастіше використовувана літера англійської мови. А ось «Q» – найрідкісніша.
  4. Також «Q» – єдина літера, якої немає в жодній із назв американських штатів.
  5. Більшість англійських слів починаються з літери «S».
  6. У слові «Goddessship» (переклад - божественність) буква «S» повторюється тричі поспіль.
  7. «I am.» – найкоротше повноцінне речення в англійській мові.
  8. Речення «The quick brown fox jumps over the lazy dog» (переклад - швидка коричнева лисиця стрибає через ледачу собаку) цікаве тим, що в ньому зустрічаються всі літери англійського алфавіту. Саме тому воно використовується для демонстрації різних шрифтів.
  9.  Найдовше слово в англійській мові складається із 45 літер: «pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis» (переклад - тип захворювання легенів, викликаний вдиханням попелу і пилу з піском).
  10.  Не існує рими до слів: «month», «orange», «silver», «purple».
  11.  «Underground» – єдине слово англійської мови, яке починається і закінчується на «und».
  12.  У англійській мові є речення з 8 однакових слів поспіль без знаків пунктуації: «Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo». Перекласти його можна так: «Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, лякають бізонів з Баффало».
  13.  Англійська мова вважається офіційною мовою авіа сфери. А це означає, що  пілоти і стюардеси будь-якої країни світу завжди володіють англійською мовою.
  14.  Найскладніша скоромовка в англійській мові – «The sixth sick sheik’s sixth sheep’s sick» (переклад - шоста вівця шостого хворого шейха хвора). Спробуйте вимовити!
  15.  Приблизно одне нове слово з’являється в англійській мові кожні дві години. Близько 4000 нових слів додається в словник англійської кожного року.
  16.  Слово «girl» (переклад - дівчина) раніше не передбачало ніякої певної статі, а використовувалося в значенні «дитина», «юне створіння».
  17.  Слово «google» походить від слова «googol» – математичний термін, що позначає одиницю зі 100 нулями.
  18.  Найдовше англійське слово, яке може бути написане без повторення будь-яких літер «uncopyrightable».
  19.  Цікаво, що одне з найважчих для вимови слів в англійській мові – слово «pronunciation» (переклад - вимова).
  20.  Можна спокійно прибрати останні чотири голосні в слові «queue» (переклад - черга), і його вимова не зміниться.
  21.  Якщо перевернути слово «SWIMS», то ми знову отримаємо «SWIMS». Такі слова називаються – амбіграми.
  22.  Щоб розставити всі крапки над «і», потрібно дізнатися, як називається ця сама крапка. Її називають «superscript dot» або просто «tittle» (переклад - крапелька).
  23.  І оскільки ми вже заговорили про знаки. Амперсанд (знак &) – символ, який позначає сполучник «і», раніше був повноцінною буквою англійського алфавіту.
  24.  Існує так звана оксфордська кома (Oxford comma) – це кома перед сполучником «and» в кінці переліку. Наприклад, «I drink coffee, tea, and wine» (переклад - я п’ю каву, чай і вино).
  25.  Із слова «therein» можна скласти 10 нових слів, не міняючи букви місцями: the (означений артикль), there (переклад - там), he (переклад - він), in (переклад - в), rein (переклад - віжки), her (переклад - її), here (переклад - тут), ere (переклад - до), therein (переклад - у цьому відношенні), herein (переклад - у цьому).
  26.  Найстаріші англійські слова, які вживаються і сьогодні: «town», «I»,«we»,«two» «three».
  27.  Назва всих континентів в англійській починається на ту ж літеру на яку й закінчується : America, Antarctica, Europe, Asia, Australia, Africa.

Англійська мова звичайно дуже гарна, виразна, але і в той же час, незрозуміла мова. У ній багато чого не піддається розумному поясненню, а на будь-яке правило є безліч виключень. Але саме це робить її вивчення таким захоплюючим!

Науково-методичне повідомлення підготувала
ст. викладач кафедри Англійської мови Яцко В.О.