Галузева наука та вища освіта: мотивація співпраці

19:36, 01-12-2022

В рамках виконання умов договору про співпрацю між Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства https://undiasd.archives.gov.ua/?fbclid=IwAR18Muq_82eZq814-u0vN_HXphMNURA9CNTksl6Se8hKYIZNHdwP0TKpmaE  і Навчально-науковим інститутом менеджменту та підприємництва Державного університету телекомунікацій доцент кафедри документознавства та інформаційної діяльності Катерина Климова взяла участь у засіданні Вченої ради УНДІАСД, яке відбулося 30 листопада 2022 р. https://www.facebook.com/undiasd/ Засідання було присвячене обговоренню результатів виконання галузевим науково-дослідним інститутом при Державній архівній службі України науково-дослідних робіт та методичних розробок з актуальних питань архівно-документаційної сфери, зокрема приймання-передавання документів в електронній формі на постійне зберігання, доступу до цифрового фонду користування документами Національного архівного фонду, дослідження теоретичних та практичних засад впровадження електронних послуг в архівних установах України. Розглянуто на засіданні проєкт тематичного плану замовлення на виконання прикладних наукових досліджень i науково-технічних (експериментальних) розробок у сфері архівної справи на 2023 рік.

Наукові розробки та методичні рекомендації щодо новітніх технологій роботи з документами та їх архівування будуть використані викладачами кафедри при удосконаленні програм навчальних дисциплін «Документознавство», «Діловодство», «Архівознавство», «Інформаційний менеджмент». Залучення викладачів кафедри документознавства та інформаційної діяльності до обговорення проблем архівної галузі в рамках договору стало доброю традицією у співпраці між інституціями. До важливих напрямів співпраці слід віднести також забезпечення УНДІАСД базою практики магістрантів і бакалаврів та надання консультацій магістрантам під час проходження науково-дослідницької практики й написанні кваліфікаційних робіт; інформування викладачів та здобувачів вищої освіти про зміни у нормативно-правовому регулюванні документаційно-інформаційного забезпечення управління; спільне проведення методичних семінарів та наукових конференцій; рецензування науковцями УНДІАСД освітніх програм напряму підготовки 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа. Ми враховуємо конструктивні зауваження та пропозиції стосовно змісту освітніх програм. Головним лейтмотивом співпраці є формування моделі освіти, яка забезпечить якісну підготовку майбутніх фахівців.