Дотримання принципів академічної доброчесності на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності

12:53, 07-06-2023

Із погляду світових стандартів вищої школи, університетська освіта без дотримання етичних принципів не має сенсу. Корупція, обман, списування під час складання іспитів чи заліків не сприяють якісній підготовці майбутніх фахівців інформаційно-комунікаційної сфери.

На кафедрі документознавства та інформаційної діяльності з метою поширення практичних знань і навичок у впровадженні основних принципів академічної доброчесності проводяться такі заходи:

• підписання Декларації про академічну доброчесність всіма учасниками освітнього процесу на початку навчального року;
  • тренінги, лекції про переваги чесного навчання, виконання академічних та професійних обов’язків;
  • просвітницькі кампанії, спрямовані на підвищення рівня академічної культури;
  • неформальна освіта науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти на онлайн-курсах з питань академічної доброчесності з отриманням відповідного сертифіката (онлайн-курси «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» на платформі Prometheus);
  • опитування здобувачів освіти про стан академічної доброчесності в університеті;
  • участь здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних заходах щодо розвитку культури академічної доброчесності в закладах освіти;
  • інформаційно-роз’яснювальна робота зі здобувачами першого курсу щодо положень Законів України «Про вищу освіту», «Про авторське право і суміжні права» про важливість і необхідність дотримання принципів академічної доброчесності;
  • моніторинг кращих національних та міжнародних практик забезпечення академічної доброчесності в ЗВО.

Цього року перед складанням весняної сесії та захистом курсових робіт завідувач кафедри Тетяна Сидоренко та куратор Світлана Яременко організували зустріч зі студентами третього курсу з питань дотримання академічної етики. Завкафедри наголосила, що академічна доброчесність покликана боротися з плагіатом як актом шахрайства в роботах здобувачів вищої освіти, фабрикацією та фальсифікацією результатів наукових досліджень; обманом, списуванням, хабарництвом. Тетяна Михайлівна повідомила, що всі курсові роботи згідно з Положенням про систему запобігання та виявлення академічного плагіату в Державному університеті телекомунікацій (від 31.05.2021, протокол № 19) перевірено на плагіат з використанням антиплагіатної системи. Керівник кафедри ознайомила з нормативно-правовою базою університету, яка регулює питання дотримання академічної доброчесності, та всеукраїнськими документами з цього питання.

Шановна молодь, дотримання норм академічної доброчесності – це насамперед повага до себе, наполегливість у здобутті знань, це формування світогляду сильної, амбіційної особистості з цінностями, які поважають в усьому світі!

Офіційні нормативно-правові документи про академічну доброчесність, якими послуговуються в Університеті: