Куратори академічних груп на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності

10:50, 08-02-2021

У Державному університеті телекомунікацій згідно з наказом ректора Володимира Толубка з метою забезпечення належних умов для реалізації інноваційного змісту навчання, організації виховної роботи створений інститут кураторів.

Куратор – це викладач кафедри, який, окрім безпосередньо навчально-наукової діяльності, виконує обов’язки старшого наставника студентів певної академічної групи. Усі куратори звітують про свою роботу завідувачеві кафедри, на якого покладені обов’язки старшого куратора. Контролює діяльність старших кураторів директор Інституту. Ключову роль у цій вертикалі відіграють саме куратори академічних груп, які щодня спілкуються зі студентами, беруть участь у формуванні національної свідомості, індивідуальних якостей молодих людей.

Які обов’язки кураторів академічних груп студентів, що навчаються за освітніми програмами «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», «Документознавство та інформаційна діяльність»?

Насамперед ставити до відома студентів про особливості організації навчально-виховного процесу в Університеті; рішення вчених рад Університету, ознайомлювати з нормативно-методичними матеріалами щодо кредитно-модульної системи навчання. Викладачі-куратори допомагають в організації самостійної роботи, залучають до участі в наукових гуртках, конференціях, олімпіадах та інших студентських конкурсах, а це сприяє розвитку аналітичного мислення, світогляду, поглиблення науково-навчального потенціалу майбутніх інформаційних аналітиків, фахівців зі зв’язків з громадськістю, секретарів-референтів. Куратори контролюють успішність та відвідування занять.

Окрім того, викладачі-куратори регулярно контактують із батьками та рідними студентів, інформують родичів про успіхи в навчанні вихованців, умови проживання в гуртожитку, нарахування стипендії, соціальну підтримку та з багатьох інших питань.

Часто студент може поділитися чимось особистим із куратором (про що не завжди скаже батькам!), тому куратор має ще й бути добрим психологом, порадником, щоб сформувати в молодій людині впевненість у собі.

Не можна сприймати навчання в закладі вищої освіти лише як джерело надання освітніх послуг. Обов’язково має бути соціально-побутова, морально-естетична складова. Від куратора багато в чому залежить формування психологічного клімату в академічних групах. Із цією метою викладачі-куратори кафедри документознавства та інформаційної діяльності організовують вітання з днем народження студентів, творчі кураторські години, колективні екскурсії та відвідання театрів, участь студентів у благодійних акціях.

Роль куратора академічних груп студентів-інформаційних аналітиків та документознавців надзвичайно велика й відповідальна. І це має свій результат: кожен студент, що навчається за спеціалізаціями «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», «Документознавство та інформаційна діяльність», реалізує свої можливості, відчуває свою вагомість у колективі.