Формування базових компетенцій для вивчення дисциплін кафедри МВТ

14:29, 17-02-2022

Кафедра  Мобільних та відео інформаційних технологій університету, як випускаюча кафедра, зобов'язана розробляти основні напрями формування знань та навичок для їх реалізації в кінцевому продукті - бакалаврських та магістерських студентських роботах спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка». Для опанування знаннями з дисциплін випускаючої кафедри МВТ та субпідрядних кафедр університету, необхідні початкові знання,  практичні та технологічні навички, що створюють базові компетенції. Важливими напрямами створення базових компетенцій є: теорія інформації,  теоретичні основи електротехніки, теорія електромагнітного поля та комплексних чисел, моделювання процесів обробки інформації в телекомунікаційних системах, стадії проектування телекомунікаційних систем та їх зміст і т.п. Теорія інформації формує основні визначення параметрів, які характеризують телекомунікаційні системи (інформація, джерело інформації, параметри, що оцінюють та визначають джерело інформації); теоретичні основи електротехніки, теорія електромагнітного поля дозволяють сформувати процес збору, передачі та обробки інформації в телекомунікаційних системах та провести оцінку їх параметрів на основі знань теорії комплексних чисел; моделювання процесів обробки інформації дозволяє сформувати інформаційні моделі та провести відповідні розрахунки з метою пошуку раціональних рішень; склад та зміст проектних робіт зі створення телекомунікаційних систем формує стадії зазначених робіт з точки зору їх впровадження в дію. Особливого вивчення цьому процесі заслуговує напрям моделювання процесів обробки інформації.

Процес пошуку раціональної телекомунікаційної системи  реалізується на етапах: проектування та впровадження мережі телекомунікації та управління мережею телекомунікації із використанням сучасних методів моделювання процесів обробки інформації для пошуку раціональних рішень; функціонування мережі телекомунікації та управління мережею телекомунікації базуючись на концептуальних положеннях стандартів створення управління мережею телекомунікації. Кожен користувач телекомунікаційної системи - мережі телекомунікації та управління мережею телекомунікації може генерувати інформацію (функція джерела інформації) і споживати інформацію різних джерел. Інформація потрібна користувачу (споживачу) для вирішення задачі щодо зняття його невизначеності про стан, в якому знаходиться відповідне джерело інформації.

Зазначені базові компетенції викладачі кафедри формують, починаючи з профорієнтаційної роботи з випускниками коледжів, технікумів та інших навчальних закладів, які випускають молодших спеціалістів спорідненого напряму.

Планова науково-практична зустріч з приведених питань відбулась в університеті на кафедрі МВТ в лютому місяці 2022 року із майбутніми випускниками Київського електромеханічного коледжу, який випускає молодших спеціалістів споріднених спеціальностей: Провідний та Радіозв'язок.