Удосконалення сучасних мобільних мультисервісних мереж

13:28, 13-06-2014

11 червня магістри навчальної групи РТДМ-61 Бойко Дмитро, Ковтун Сергій, Кренді Алі, Потурнак Євген, Семенченко Максим, Фастовець Марина і Чорнобривець Ольга успішно захистили перед Державною екзаменаційною комісією свої нові технічні рішення по удосконаленню сучасних та перспективних мобільних мультисервісних мереж.

Тенденції бурхливого розвитку сучасних стільникових та бездротових технологій в світі та в Україні і відповідно питання, які пов’язані з впровадженням на вітчизняному телекомунікаційному ринку систем мобільного зв`язку нового покоління, безумовно обумовлюють актуальність даної тематики.

Кращими роботами Державна комісія визнала роботи магістрантів Ковтуна Сергія, Фастовець Марини і Чорнобривець Ольги.

Метою магістерської роботи Ковтуна Сергія було підвищення пропускної здатності оптичних транспортних систем шляхом зменшення впливу дисперсії, нелінійних ефектів і джиттера. Для рішення задач був розроблений алгоритм моделювання оптичних транспортних систем і проведено практичне моделювання і дослідження розробленого варіанту такої системи на основі принципу множинності моделей, так, як ,система є досить складною з великою кількістю досліджуваних змінних.

Дослідження методів прийому сигналів в мережах стандарту 4-го покоління LTE була присвячена магістерська атестаційна робота Фастовець Марини.

Подальший розвиток технології LTE продовжується в рамках робіт над новим стандартом 3GPP Release 10 (LTE Advanced). На сьогодні вже сформульовані основні вимоги, яким повинен буде задовольняти LTE Advanced По суті, це вимоги до стандарту мобільних мереж четвертого покоління (4G):

• Максимальна швидкість передачі даних в низхідному радіоканалі до 1 Гбіт/с, у висхідному - до 500 Мбіт/с (середня пропускна спроможність на одного абонента - в три рази вище, ніж в LTE);
  • Смуга пропускання в низхідному радіоканалі - 70 МГц, у висхідному - 40 МГц;
  • Максимальна ефективність використання спектру (втричі вище, ніж в LTE);
  • Повна сумісність і взаємодія з LTE і другими 3GPP системами.

Враховуючи дані вимоги були розроблені і дослідженні оптимальний автокореляційний демодулятор сигналів з однократною ФРМ-1, оптимальний енергетичний демодулятор сигналів з однократною ФРМ-1 та оптимальний енергетичний (автокореляційний) демодулятор сигналів з однократною ФРМ-2.

Дослідженням технічних аспектів цифрового мовлення в одночастотній телевізійній мережі  займалася Чорнобривець Ольга.

Сьогодні в центрі уваги світової спільноти знаходиться цифрове телебачення. Починаючи з 1995 року в усіх країнах світу почалося активне впровадження цифрового супутникового і кабельного телебачення. У деяких країнах світу перехід з аналогового телебачення на цифрове вже завершений або близьким до завершення, в інших - цей процес почався и йде повним ходом. В Україні процес переходу на цифрове мовлення актуальний і йде згідно плану. В період з 2006 по 2015 рік в Україні має бути здійснено плавний перехід від аналогового до цифрового мовлення.  Актуальність переходу на цифровий метод передачі інформації зараз очевидна. Впровадження цифрового телевізійного мовлення одночасно вирішує завдання значного підвищення якості передачі, збільшення канальної ємності системи та сумісності з комп’ютерними інформаційними системами.

В  дипломній роботі розглядались такі питання:

• Концепція DVB-Т мережі.
  • Застосування OFDM  модуляції в DVB-Т.
  • Особливості та варіанти виконання SFN мереж.
  • Нормування параметрів передавачів.
  • Вплив перешкод на сигнал, що передається.
  • Аналіз та вибір оптимального режиму модуляції.

Комісія також відмітила роботу Кренді Алі по створенню віртуальних об’єктів в системі LabVIEW для вивчення теоретичних основ та проведення лабораторних робіт з тем:

1. Дослідження поширення радіохвиль поблизу поверхні землі у віртуальному комп’ютерному середовищі LabVIEW.
  2. Дослідження поширення радіохвиль в іоносфері у віртуальному комп’ютерному середовищі LabVIEW.

Сайко В.Г. 249-25-04

Фотографії

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення

За даною спеціалізацією здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій мобільного та бездротового зв’язку, цифрового відео і мультимедіа, інтерактивного цифрового телебачення та Інтернет-телебачення, високошвидкісного радіодоступу до Інтернету для операторів стільникового зв’язку, провайдерів Інтернет послуг, телерадіокомпаній, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення