Дослідження та розробка інноваційних мобільних рішень для забезпечення мультимедійних послуг: захист магістрів

08:32, 27-05-2015

Динаміка розвитку сучасних мобільних радіотехнологій з передачі мультимедійної інформації висуває відповідні вимоги до випускників напряму «Радіотехніка» за спеціальністю «Апаратура радіозв'язку, радіомовлення і телебачення» освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр». Однією з основних професійних компетенцій є здатність володіти методами вирішення завдань аналізу і розрахунку характеристик новітніх радіомереж,  а також основними прийомами обробки і представлення експериментальних даних, застосовувати сучасні засоби виконання зображень і проведення моделювання фізичних процесів, які відбуваються в сучасних мобільних мультимедійних пристроях та системах.

Рівень підготовки кваліфікованих фахівців з мобільних мультисервісних мереж багато в чому визначає технологічний розвиток країни. Для відповіді на питання, наскільки така підготовка відповідає сучасним вимогам і в якому напрямку її вдосконалювати, і проводиться підсумкова державна атестація у формі захисту магістерських атестаційних робіт.

26 травня студенти навчальної групи РТЗМ-72 Білас Артем, Білас Денис, Демиденко Михайло, Кравченко Ігор, Кривий Олександр, Купрій Микола, Олинець Рустам, Пінчук Богдан, Поліщук Віталій, Попов Антон успішно захистили дипломні роботи перед Державною екзаменаційною комісією ОКР «магістр»  з технічних рішень щодо вдосконалення сучасних і перспективних мобільних мультисервісних мереж.

Кращими роботами Державна комісія визнала роботи Кривого Олександра, Пінчука Богдана, Олинця Рустама, присвячені розробці технічних проектів корпоративної мережі широкосмугового бездротового доступу та інфраструктури мережі IP-телебачення для забезпечення мультимедійних послуг, дослідженню потоків повідомлень в мобільних системах зв'язку.

Нині, в епоху новітніх технологій, радіозв'язок зазнає кардинальних змін, набуває рис сучасної, високотехнологічної галузі, відіграє все більш значущу роль у соціальному та економічному розвитку суспільства. Новий етап розвитку цієї галузі в Україні пов'язаний із підвищенням ролі телекомунікацій та інформатизації в житті українського суспільства.

Завдяки технологіям цифрового мобільного зв'язку передається інформація, необхідна для управління економікою, забезпечення ділового та особистого спілкування між людьми, підтримання міждержавних зв'язків. Залучення вітчизняних і закордонних інвестицій, впровадження сучасної енергоефективної техніки та технологій підвищує обсяг товарів і послуг, забезпечують високий рівень виробництва, що не поступається світовим стандартам, та гарантують безпечне функціонування зв'язку. Все це дає можливість гідно представити світовій співдружності позитивний імідж мережі зв'язку та інформатизації України.

Актуальність робіт Кривого Олександра, Пінчука Богдана, Олинця Рустама обумовлена тим, що з кожним днем усе більше зростає кількість корпоративних мереж, існуючі мережі розширюються, зростає число користувачів цих мереж. Причому ростуть також і вимоги до переданого трафіку, пропускної здатності, масштабованості й вартості, що є істотним показником при побудові корпоративної мережі. Крім завдання збільшення пропускної здатності магістральної мережі, актуальним є завдання побудови мережі доступу, основними вимогами до якої є широка інфраструктура, масштабованість та невисока вартість.

Труднощі вирішення цих завдань виникають із ряду причин: проблема телефонізації (велика кількість віддалених населених пунктів і промислових споруджень, у нашій країні не телефонізовано), проблема подолання перешкод при прокладці кабелю (велика кількість природних перешкод, таких як ріки, яри, ліси, а також штучно створених: будинки, залізничні рейки), велика вартість.

Для вирішення цих завдань потрібно: обґрунтувати необхідність застосування мереж безпроводового доступу, проаналізувати мережі безпроводового радіодоступу (виявити всі переваги й недоліки даної системи), проаналізувати існуючі стандарти, що підтримують технології безпроводового радіодоступу (розглянути існуючі технології й стандарти, вибрати найбільш перспективні), розробити можливі пропозиції по створенню безпроводової корпоративної мережі.

Сайко В.Г. 249-25-04