Цифрове супутникове телебачення в польових умовах

16:24, 01-10-2014

Студенти навчальних груп РТДМ-51 і РТДС-51 факультету телекомунікацій за напрямом підготовки «Радіотехніка» за спеціальністю «Апаратура радіозв'язку, радіомовлення і телебачення» з великим інтересом підключилися до циклу практичних занять з відпрацювання питань як установлення та юстирування антеною системи супутникової системи цифрового телебачення, так і практичного відпрацювання питань настройки супутникового приймача. При наведенні антени на супутник попередньо необхідно було визначитися з сектором пошуку сигналу. Для цього були проведені розрахунки кута місця і азимута супутника за допомогою програмного пакета «Satellite Antenna Alignment». Заняття були проведені в польових умовах на відкритому майданчику біля університету під керівництвом завідувача кафедрою радіотехнологій Сайко В.Г. та старшого викладача кафедри Амірханова Е.Д. Стандартний комплект складався з супутникової антени 0,9 м, кронштейна (кріплення антени до стіни або даху), конвертера, кабелю і супутникового ресивера (супутникового приймача STAR TRACK). Для перегляду супутникових телеканалів за допомогою ресивера використовувався телевізор Sharp або монітор комп'ютера (через спеціальну вбудовану DVB-карту).

В циклі практичних занять передбачається вивчення таких питань:

1. Конструктивні особливості прийомних антен супутникового телебачення.
2. Способи прийому сигналу кількох супутників на поворотну і нерухому антену.
3. Встановлення та налаштування програм AltDVB і DVB Dream.
4. Вибір місця установки антени
5. Основні етапи установки супутникового комплекту

Сайко В.Г. 249-25-04

Фотографії

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення

За даною спеціалізацією здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій мобільного та бездротового зв’язку, цифрового відео і мультимедіа, інтерактивного цифрового телебачення та Інтернет-телебачення, високошвидкісного радіодоступу до Інтернету для операторів стільникового зв’язку, провайдерів Інтернет послуг, телерадіокомпаній, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення