Від 3G до 4G: Дослідження і розробка інноваційних рішень

12:34, 17-12-2014

16 грудня студенти 7-го курсу заочної форми навчання освітнього рівня «Спеціаліст» зі спеціальності «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення»  Євтух Марія, Линчак Михайло, Михайлик Вадим, Муштук Сергій, Паращук Андрій, Побережнюк Лариса, Нечитайло Артем, Присяжний Олександр, Самко Альона, Сергєєв Юрій і Печений Вячеслав успішно захистили дипломні роботи перед Державною екзаменаційною комісією по новітнім технічним рішення для сучасних та перспективних мобільних мультисервісних мереж та мереж цифрового телевізійного мовлення.

Зростаюче завантаження частотного діапазону одночасно працюючих радіотехнічних комплексів, щільність їх використання на обмеженій території, технічна недосконалість радіозасобів, підвищений рівень індустріальних завад та інші фактори вимагають прийняття ефективних  технічних інноваційних рішень для забезпечення електромагнітної сумісності систем бездротового зв’язку. Тому роботи даного напряму є актуальні і практично значимі.

Кращими роботами були результати досліджень Самко Альони, Линчака Михайла і Печеного В`ячеслава, які присвячені розробці та дослідженню інноваційних рішень для покращення технічних можливостей елементів та вузлів радіо підсистеми мереж стільникового радіозв’язку.

Самко Альона досліджувала технічні аспекти побудови підсистеми базових станцій мереж нового покоління для подальшого планування мереж цифрового радіозв’язку. Для цього в роботі була розглянута низка питань: аналіз  технічних аспектів побудови базової станції RBS 2206 стандарту GSM 900/1800 і  особливості її експлуатації.  На основі проведених досліджень розроблений лабораторний практикум для ДОСЛІДЖЕННЯМ ПРОЦЕСУ КОНФІГУРУВАННЯ БАЗОВОЇ СТАНЦІЇ  КОМПАНІЇ Ericsson RBS 2206 ТА ПРАКТИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

Дивлячись на ситуацію, що склалася в мережах стільникового радіозв’язку нового покоління, виникла потреба дослідити технічні аспекти побудови та функціональні можливості сучасного мультимедійного термінального обладнання стільникових мереж зв’язку. Для цього в  дипломній роботі Побережнюк Лариса розглянула  питань, які допомогли виконати поставлену задачу. Серед них:

• Стан стільникового ринку України.
  • Аналіз схемотехнічної побудови мобільних телефонів;
  • Особливості схемотехнічної реалізації мобільних телефонів платформи NHL-4.;
  • Практичні аспекти використання інженерного меню мобільних телефонів та результати експериментальних досліджень за його допомогою параметрів роботи мережі стільникового зв’язку.

Сайко В.Г. 249-25-04