Кафедра Систем інформаційного та кібернетичного захисту готує універсальних фахівців в сфері кібербезпеки

10:56, 21-03-2022

Персональні комп’ютери, мобільні телефони та інші електронні девайси стали невід’ємною частиною нашого життя. Окрім прямого її використання з метою спілкування, взаєморозрахунків та торгівлі, гаджети об’єднують весь світ у єдиний інформаційний простір, що забезпечено безперервною передачею, прийомом та обробкою інформації.

Обмін інформації відбувається завдяки передачі її по технічним каналам – трафікам в комп’ютерних ситемах, мережах, за допомогою бездротових систем. На етапі передачі інформація може бути викрадена та спотворена, а тому потребує захисту від крадіжки, та забезпечення її цілісності та доступності. Саме забезпечення безпечного проходження та цілісності інформації по технічним каналам є предметом підготовки фахівців, яких готує Кафедра Систем інформаційного та кібернетичного захисту.

На нашій кафедрі студенти вивчають принципи цифрової обробки сигналів, методи та засоби збереження інформації, принципи передачі та прийому інформації. Завдяки існуючій в лабораторіях кафедри матеріальній базі, студенти отримують високий рівень теоретичної і практичної підготовки в захисті інформації від крадіжок з різних технічних пристроїв, перехоплення при передачі і прийому інформації по всім існуючим технічним каналам.

Для отримання необхідних навиків та вмінь, які дають можливість випускникам швидко адаптуватись на підприємствах - партнерах кафедри, які охоче надають їм перше високо оплачуване робоче місце,  практичній підготовці приділяється більше 50% навчання. Крім того, так як на теперішній час необхідною умовою для успішного кар’єрного росту IT – фахівця є володіння англійською мовою, то на Кафедрі Систем інформаційного та кібернетичного захисту велику увагу приділено вивченню фахової англійської мови протягом всього часу навчання з подальшим розвиненням вмінь здійснювати науково-технічний переклад.

Спеціальність, яку отримує випускник кафедри

• На теперішній час спеціалісти з технічних систем захисту інформації є елітним підрозділом  комерційних і державних структур, банків та фінансових установ, дипломатичних представництв, спеціальних установ функціями яких є промислова та політична розвідка. З постійними технічними новаціями  перспективність спеціалізації  “Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту” постійно зростає.
  • Випускники нашої кафедри  є фахівцями для вирішення низки актуальних завдань у сфері інформаційної безпеки, що передбачають розроблення, впровадження та експлуатацію систем технічного захисту інформації на об’єктах інформаційної діяльності, а саме:
    • виявляти загрози в автоматизованих системах;
    • організовувати моніторинг стану інформаційної системи, аналізувати порушення інформаційної безпеки;
    • використовувати комплексну систему захисту інформації на підприємствах та в установах;
    • здійснювати технічне обслуговування, контроль та діагностику комплексної системи захисту інформації на підприємствах та в установах;
    • використовувати апаратно-програмні та криптографічні засоби захисту інформації;
    • здійснювати захист програмних засобів від несанкціонованого копіювання та впливу програмних вірусів;
    • використовувати інформаційні технології для розв’язування експериментальних та практичних задач в своїй професійній діяльності.

Посади, на яких можуть працювати випускники кафедри

• фахівець по розробці сучасних систем захисту інформації з обмеженим доступом;
  • інженер – дослідник з технічних систем захисту інформації;
  • інженер – програміст технічних систем захисту інформації;
  • аналітик інформаційної безпеки.

Вартість навчання та умови вступу у 2022 році:

• БАКАЛАВР (Денна форма навчання) – 24 800 грн. на рік
  • МАГІСТР (Денна форма навчання) –  29 600 грн. на рік

Для вступу на 1-й курс необхідно надати сертифікати ЗНО з таких предметів:

Назва спеціальності

Освітня програма

Перший предмет

Другий предмет

Третій предмет

Кібербезпека

Технічні  системи інформаційного та кібернетичного захисту

Українська мова / Українська мова і література

Історія України / Іноземна мова / Біологія / Географія / Фізика / Хімія

На перший курс кількість ліцензійних місць – 100. Приймаються бажаючі на основі повної загальної середньої освіти та які мають відповідні сертифікати ЗНО.

30% вступників будуть навчатися за державні кошти!

У порівнянні з іншими університетами, такими як КПІ, НАУ, ми забезпечуємо високу якість освіти за більш нижчу ціну.

Фотографії

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Систем інформаційного та кібернетичного захисту та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.