Що таке дуальна освіта? Закони і норми.

13:51, 05-06-2023

Дуальна освіта - це система професійної підготовки, яка комбінує теоретичні знання з практичним досвідом на робочому місці. У цій системі студенти отримують навички не тільки у класі, але й на робочому місці під керівництвом професіоналів.

Дуальна освіта в Україні базується на наступних правових документах:

1. Закон України "Про професійну освіту" від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII, який визначає основні принципи та завдання професійної освіти, включаючи дуальну форму навчання.
  2. Наказ Міністерства освіти і науки України від 27 лютого 2019 року № 279 "Про затвердження Положення про дуальну освіту", в якому визначено правила проведення дуальної освіти в Україні, включаючи процедури відбору партнерів та укладання угод.
  3. Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та Німецьким федеральним міністерством економіки та технологій від 11 жовтня 2018 року, який передбачає підтримку розвитку дуальної освіти в Україні за німецькою моделлю.
  4. Наказ Міністерства освіти і науки України від 7 червня 2019 року № 804 "Про затвердження Порядку підготовки, атестації та перепідготовки майстрів виробничого навчання", який визначає правила підготовки та атестації майстрів виробничого навчання, які займаються навчанням у підприємствах в рамках дуальної освіти.
  5. Наказ Міністерства освіти і науки України від 29 квітня 2021 року № 513 "Про затвердження Положення про міжнародну дуальну освіту", який регулює порядок проведення міжнародної дуальної освіти в Україні та встановлює вимоги до її організації.

Ці документи встановлюють правову базу для розвитку дуальної освіти в Україні і визначають правила її проведення.

З’явилися питання? Тоді заповнюйте анкету абітурієнта, щоб отримати індивідуальну консультацію щодо вступу.

Також, запрошуємо вас до нашого телеграм каналу, щоб переглянути більше інформації про нашу спеціальність.