Чому дитина не хоче вступати в університет? Причини та шляхи переконання

11:50, 07-06-2023

Вступ до університету - важливе і відповідальне рішення у житті кожної людини. Однак, іноді діти не хочуть його приймати. Якщо ваша дитина не хоче вступати до університету, ось деякі можливі причини та шляхи подолання.

Невпевненість у своїх здібностях

Деякі діти можуть бути не впевнені у своїх здібностях і бояться не впоратися з вимогами університету. Оскільки ці самі вимоги - щось невідоме і ефемерне - побоювання тільки підкріпляються.

Що робити?

• обговорити з батьками та спитати поради
  • попросити друзів, колег або знайомих студентів про об’єктивну оцінку знань та навичок
  • вивчити освітні програми різних спеціальностей та підібрати ту, яка найбільше підходить

Страх змін

Перехід зі школи - вже звичного і знайомого середовища - до університету, який овіяний таємницями, різними напівправдивими історіями та загрозами - це серйозна психологічна перешкода для сучасного абітурієнта. Також слід враховувати відсутність соціалізації в останні роки - через карантин та війну на превеликий жаль наші діти навчалися дистанційно більшість часу.

Що робити?

• долучитися до студентських спільнот в соцмережах та поспілкуватися
  • відвідати університет особисто (щоб записатися до нас на екскурсію, зверніться за номером +380 97 946 08 09 (Каміла Павлівна) або в телеграм до @ipzas_support
  • заздалегідь визначитися з бажаною формою навчання - дистанційно чи очно. * в нашому університеті планується очне навчання, якщо ситуація в Києві буде стабільною і безпечною. В будівлі є надійне обладнане укриття

Міф, що вища освіта не потрібна для роботи

В останні роки широко розповсюджений міф, що для роботи в ІТ та інших популярних сферах більше потрібні навички, ніж диплом. Звідси постає справедливе питання: а де дитина зможе комплексно навчитись усім потрібним речам, де вона здобуде знайомства та спілкування за інтересами? А якщо розглядати вищу освіту як спосіб отримання диплому - це вже буде деструктивне та безкорисне проводження часу.

Що робити?

• вивчити незалежне опитування ІТ-шників щодо освіти від DOU за посиланням
  • розібратися у своїх очікуваннях від навчання та кінцевих цілях - потрібні знання та практика або потрібен папірець?

Нецікавість до обраної професії

Іноді діти не хочуть вступати до університету, оскільки не зацікавлені у своїй обраній професії. Вони можуть боятися, що працювати у цій сфері буде нецікаво та не задовольнить їх.

• проходити профорієнтаційні тести
  • вивчати більше про різні спеціальності (більше про нас можна дізнатися у нашому телеграм-каналі для абітурієнтів)
  • ознайомитись із відгуками по різним спеціальностям і закладам
  • знайти навчальні матеріали в інтернеті і зробити тест-драйв на цікавість до цієї теми

Фінансові проблеми

Іншою причиною можуть бути фінансові проблеми. Навчання в університеті може бути дуже дорогим, а деякі діти можуть боятися, що їхні родини не зможуть оплатити навчання.

• шукати навчальні заклади із помірними цінами (доречі, у нас вартість навчання в кілька разів менше, ніж у КПІ та КНУ, а також є можливість щомісячної оплати. І це все без втрати якості освіти)
  • шукати підробіток за спеціальністю
  • дізнатися про можливість працювати в обраному університеті
    Кафедра Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем бажає успішного вступу та кар’єрного зростання!
    Ставайте частиною нашої великої родини та будуйте своє життя