Штучний інтелект загрожує світу масовим безробіттям

12:33, 22-02-2016

Швидкі успіхи в розвитку штучного інтелекту і робототехніки загрожують миру масовим безробіттям, яка торкнеться всіх - від водіїв машин до працівників секс-індустрії, випливає з доповіді Американської асоціації сприяння розвитку науки, який вивчила газета Financial Times (FT).

«Ми наближаємося до того часу, коли машини зможуть перевершити людини практично в будь-якій задачі, - каже професор комп'ютерних наук в Техаському університеті Райса Моше Варді. - Суспільство має відповісти на це питання раніше, ніж зіткнеться з ним: якщо машини здатні робити практично будь-яку роботу за людей, то чим тоді будуть займатися люди? »

«Банальний відповідь така, що у нас з'явиться можливість присвятити час собі. Але я не знаходжу перспективу провести життя в дозвіллі привабливою. Я вважаю, що робота має важливе значення для благополуччя людини », - впевнений Варді.

«Штучний інтелект швидко просувається від наукових досліджень в реальний світ», - переконаний професор комп'ютерних наук в Університеті Корнелла Барт Зельман. - Комп'ютери починають чути і бачити, як людина. Системи можуть рухатися і працювати серед нас автономно ".

За словами Зельмана, такі компанії як Google, Facebook, IBM і Microsoft щорічно вкладають мільярди доларів у розробку систем штучного розуму. Він брав участь в підготовці відкритого листа Інституту Майбутнього при Кембриджському університеті, яке закликає політиків вивчити всі ризики, пов'язані з розвитком інтелектуальних машин.

Одними з найбільш швидко областей комп'ютерного інтелекту є машинне зір і розпізнавання особливостей особи, відзначає FT.

«Facebook може розпізнавати обличчя вже краще, ніж будь-який з нас», - каже Зельман.

Машинне зір є ключем до створення безпілотного транспорту, який, як передбачають вчені, може з'явитися на дорогах вже в найближчі 25 років. За словами професора Варди, автоматизоване керування скоротить число нещасних випадків на 90% або навіть більше.

«З такою кількістю врятованих життів, звичайно, важко виступати проти розвитку комп'ютерів, - міркує він. - Тим не менеe близько 10% всіх робочих місць в США пов'язані з управлінням транспортом. І більшість з них зникне ».