Енергоспоживання Wi-Fi може скоротитися в 10 тисяч разів

18:00, 10-03-2016

Відомо, що Wi-Fi-антена - один з тих компонентів, які найбільше «осушують» запас енергії в батареї смартфона. Особливо це відбувається в тих випадках, коли постійно передаються великі обсяги даних, наприклад, відео. Було б чудово скоротити енергоспоживання Wi-Fi. Дослідники з Вашингтонського університету продемонстрували технологію Passive Wi-Fi, що дозволяє скоротити енергоспоживання від передачі Wi-Fi-модуля девайса в десять тисяч разів. У найближчі роки вона може стати ключовою Wi-Fi-технологією. Слід зазначити, що Wi-Fi здатний - принаймні технічно - не тільки споживати енергію, але і заряджати телефон.

Більш детально про нову технологію була розказано в замітці Роба Тріггса (Rob Triggs) «US engineers unveil Passive Wi-Fi, which consumes 10,000 times less power», опублікованій ресурсом Android Authority. Оповідання супроводжується розміщеним в YouTube відеороликом, що дозволяє скласти про нову технологію деяке уявлення напередодні того, як про неї стане відомо більше.

Passive Wi-Fi працює, розчіплюючи присутні в радіопередачі цифрові і аналогові операції. Оскільки аналогові радіокомпоненти вимагають більше енергії, дослідники перемістили їх у спеціальний девайс, які посилає сигнал в кімнату або простір. Цей сигнал, для того щоб відправляти звичайні Wi-Fi-пакети, абсорбується і відбивається з використанням цифрового світча з менш енергоємними цифровими компонентами.

Асоційований професор інформатики та інженерії Вашингтонського університету Шиам Голлакота (Shyam Gollakota) відзначає, що в рамках нової технології все найбільш енергоємні компоненти зібрані в один підключається девайс. Вбудований в пристрій Passive Wi-Fi є тільки відбивачем, призначеним для генерації Wi-Fi-пакетів. Таким чином досягається скорочення енергоспоживання Wi-Fi-компонентом мобільного девайса в 10 тисяч разів.

Нова технологія дозволяє передавати Wi-Fi-сигнали зі швидкістю до 11 мегабіт в секунду, і вони можуть бути декодовані будь-яким з існуючих мільярдів девайсів, що підтримують Wi-Fi. У кампусі Вашингтонського університету сигнал приймається на відстані 30 метрів, що значно перевищує можливості багатьох кімнатних роутерів.

Слід додатково зазначити, що Passive Wi-Fi є в 1000 разів більше енергозберігаючою технологією, ніж такі споживають порівняно мало енергії, як Bluetooth і Zigbee. Нова технологія може не тільки виявитися досить корисною, а й створити новий ринок раніше не існували пристроїв.

Більш докладно про неї буде розказано 13 березня 2016 року у симпозіумі USENIX Symposium, який пройде в Каліфорнії в рамках Networked Systems Design and Implementation.

Необхідно відзначити, що раніше вже повідомлялося про Wi-Fi-чіпі для телефону, який споживає в 100 разів менше енергії, ніж звичний Wi-Fi-чіп. В рамках MWC 2016 компанія Oppo розповіла про технологію, що дозволяє повністю зарядити телефон за чверть години.

Відомо, що батарея була і залишається слабким місцем сучасного девайса. Енергоспоживання великого екрану і інших його потужних компонентів занадто велике для такої малої батареї. Тому індустрія шукає різні способи зробити використання пристроїв більш зручним для користувача, таким, щоб телефон не проводив занадто багато часу заряжаясь.