Новий суперкомп’ютер компанії Facebook Meta зі штучним інтелектом буде найшвидшим у світі

11:42, 19-02-2022

Компанія Facebook Meta Platforms Inc заявила 25 січня 2022 року, що її дослідницька група побудувала новий суперкомп’ютер зі штучним інтелектом, який, на її думку, буде найшвидшим у світі, коли буде остаточно завершений в середині 2022 року.

Meta зазначила в блозі, що її новий AI Research SuperCluster (RSC) допоможе компанії створювати кращі моделі штучного інтелекту, які можуть навчатися на трильйонах прикладів, працювати з сотнями мов і разом аналізувати текст, зображення та відео, щоб визначити, чи шкідливий вміст інтернет сторінки.

«Це дослідження не тільки допоможе гарантувати безпеку людей у наших послугах сьогодні, але й у майбутньому, коли ми збудуємо метавсесвіт» – йдеться в повідомленні компанії.

У жовтні 2021 року соціальна мережа змінила назву на Meta, щоб відобразити її фокус на метавсесвіті, який, на її думку, стане наступником мобільного Інтернету.

Метавсесвіт, широкий термін, який викликав багато галасу в Силіконовій долині в останні місяці, відноситься до ідеї спільного віртуального середовища, до якого люди можуть отримати доступ за допомогою різних пристроїв і де вони можуть працювати, грати та спілкуватися.

«Досвід, який ми створюємо для метавсесвіту, вимагає величезної обчислювальної потужності (квінтильйони операцій в секунду!), а RSC дозволить створити нові моделі штучного інтелекту, які зможуть вчитися на трильйонах прикладів, розуміти сотні мов тощо», – написав генеральний директор Meta Марк Цукерберг у своєму пості в Facebook.

Компанія заявила, що вважає, що суперкомп’ютер на даний момент є одним з найшвидших суперкомп’ютерів із штучним інтелектом.

Навчаючись на кафедрі штучного інтелекту, ви маєте можливість працювати на сучасних програмно-апаратних комплексах та отримати необхідні знання, що наближує до отримання омріяної професії майбутнього!