3 лютого 2016 року відбулись Парламентські слухання «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору»

08:55, 09-02-2016

В Парламентських слуханнях приймала участь  делегація Державного університету телекомунікацій, в тому числі й співробітники Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва: директор Інституту Федюнін С.А, заступник директора Інституту Ващенко О.П., завідувач кафедри менеджменту і бізнес-моделювання Тупкало В.М.

На слуханнях розглядались наступні питання:

• Стан розбудови інформаційного суспільства в державі;
  • Законодавче забезпечення розвитку інформаційного суспільства:
  • Бізнес клімат для розвитку ІТ;
  • Розвиток інформаційної інфраструктури;
  • Забезпечення кібербезпеки;
  • Реформування органів державного управління в сфері ІКТ;
  • Електронне урядування.

Було підкреслено, що інформаційно-телекомунікаційні технології (далі – ІКТ) є  одним з найбільш важливих чинників стимулювання економічного зростання та зайнятості населення, розширення конкуренції. Саме рівень технологічного розвитку визначає не тільки економічний потенціал країни та якість життя її громадян, а також роль і місце цієї країни в глобальному суспільстві, масштаби та перспективи її економічної та політичної інтеграції з усім світом. Учасники слухань зазначали, що незважаючи на вагоме місце галузі ІКТ в економіці України стан розбудови інформаційного суспільства та сфери ІКТ в Україні порівняно із світовими тенденціями є недостатнім і не відповідає стратегічним цілям розвитку України.

Враховуючи потенціальний позитивний вплив цінностей інформаційного суспільства на подальший розвиток України учасники слухань запропоновали Верховній Раді України забезпечити першочерговий розгляд та ухвалення законодавчих ініціатив, спрямованих на створення цілісної правової системи з питань розвитку ІКТ. Кабінету Міністрів України запропоновали утворити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за формування та/або реалізацію послідовної державної політики у сфері ІКТ та зв’язку.

З метою наукового, науково-технічного і правового забезпечення реформування галузі ІКТ та розвитку інформаційного простору України Кабінету Міністрів України, Національній академії наук України і національним галузевим академіям наук України запропоновано:

• визначити пріоритети наукових і науково-технічних досліджень та розробок щодо соціо-гуманітарних, правових, технологічних та інноваційних проблем розвитку ІКТ та інформаційного суспільства;
  • налагодити співробітництво з міжнародними організаціями з питань управління ІКТ, інформаційною безпекою та кібербезпекою;
  • запровадити механізми стимулювання органів державної влади, бізнес-структур та інших організацій, установ і підприємств до розвитку співробітництва з науковими установами та вищими навчальними закладами з метою розробки і впровадження інформаційних технологій, ресурсів, продукції і послуг та їх правового забезпечення.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси