Останні новини про використання радіочастот

11:25, 14-05-2020

Кафедра Телекомунікаційних технологій оновлює відомості про використання радіочастот в Україні під впровадження новітніх технологій.

Станом на 1 травня 4G інтернет доступний в 15 478 населених пунктах України. Це більше половини із загальної кількості. Але це в основному великі і середні міста і селища, де проживає 82% населення України, до невеликих населених пунктів високошвидкісний мобільний інтернет в багатьох випадках ще не добрався.

Допоможуть вирішити дану ситуацію розгортання мереж мобільних операторів в діапазоні 900 МГц. Це дозволить покрити однією базовою станцією значно більшу територію, ніж більш високі діапазони, для цього зроблені наступні кроки:

• оператори отримали технологічно нейтральні ліцензії на 4G в діапазоні 800-900 МГц;
  • внесені необхідні для розвитку 4G зміни до Плану використання радіочастот;
  • знижений розмір плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом.

У липні оператори почнуть роботу мережі 4G в діапазоні 800-900 МГц. Стартує цей процес з західних областей. Згідно з прогнозами Мінціфри, на початку 2021 доступ до 4G будуть 88% населення, а в липні 2022 року - 95%.